• facebook
  • rss
  • Nasi na podium

dodane 30.07.2015 00:00

Uczestnicy Parafiady brali udział w zawodach sportowych, warsztatach artystycznych i muzycznych.

Zakończyły się finały 27. Międzynarodowej Parafiady Dzieci i Młodzieży w Warszawie. Uczestniczyło w nich 1400 osób z 8 krajów. Drużyna Parafialnego Klubu Sportowego ze Zwolenia, jak co roku, odniosła ogromne sukcesy. Dziewczęta pod opieką trenerów Stanisława Kwaśnika i Andrzeja Ostrowskiego zdobyły złote medale w piłce siatkowej i koszykowej w kategorii liceum.

Angelika Toporek i Olga Jaron zajęły II miejsce w piłce plażo- wej. Adam Ostrowski zajął II miejsce w ringo i IV miejsce w pływaniu w stylu dowolnym. Trener Andrzej Ostrowski był drugi w pływaniu stylem klasycznym i czwarty w stylu dowolnym. Uczestnicy tego sportowo-kulturalnego wydarzenia byli też zaproszeni do uczestniczenia w codziennej modlitwie i Eucharystii.