• facebook
 • rss
 • Razem aktywnie i kreatywnie

  Krystyna Piotrowska

  dodane 02.08.2015 20:33

  Grupa Nieformalna Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne RAK oraz Centrum Kultury i Kultury Fizycznej zaprosiły dzieci, młodzież, dorosłych i seniorów do udziału w zajęciach wakacyjnych: "Razem aktywnie i kreatywnie w wakacje”"

  – Piknik integracyjny podsumowuje realizację projektu „Razem aktywnie i kreatywnie w wakacje”. Grupa Inicjatywna otrzymała dofinansowanie w wysokości 5 tys. zł. Zorganizowaliśmy warsztaty z decoupage, qullingu, scrabbokingu i origami modułowego. Odbyły się również turniej piłki nożnej, rajd rowerowy i wyjazd do Muzeum Wsi Radomskiej, gdzie odbywały się warsztaty ceramiczne. We wszystkich warsztatach wzięło udział około 200 osób. Do turnieju piłki nożnej zgłosiło się 50 dzieci, a na rajd rowerowy pojechało niemal 70 osób – mówi Agnieszka Gryzek, członek grupy inicjatywnej.

  Jak zaznaczyła pani Agnieszka, chodziło o integrację i aktywizację środowiska, ale też o wymianę doświadczeń, żeby młodsze i starsze pokolenie czerpało od siebie i lepiej się rozumiało. – Taki mieliśmy cel i go osiągnęliśmy – dodaje.

  Na początku pikniku scena należała do mieszkańców gminy. Zaśpiewali seniorzy i ludowi artyści. Dzieci pokazały próbkę swoich zdolności aktorskich. Cały czas trwały zawody sportowe i sprawnościowe dla dzieci i młodzieży. Oczywiście z nagrodami. Było też wiele innych atrakcji.

  Najmłodsi z niecierpliwością czekali na występ artystów cyrkowych i wspólną zabawę. Tradycyjnie ustawiała się kolejka chętnych do malowania twarzy. Można było obejrzeć prace plastyczne uczestników wakacyjnych warsztatów.

  Piknik zakończył się zabawa taneczną.

  Projekt był dofinansowany z pieniędzy programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich – Mazowsze Lokalnie realizowanego przez Fundację Fundusz Współpracy, Stowarzyszenie Boris oraz Stowarzyszenie Europa i My. Zajęcia odbywały się w Gminnym Centrum Kultury i Kultury Fizycznej w Jedlińsku oraz w świetlicach w Lisowie, Bierwieckiej Woli i Mokrosęku. Projekt zakończył się „Piknikiem integracyjnym” na który organizatorzy imprezy zaprosili mieszkańców na teren Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jedlińsku.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół