• facebook
 • rss
 • Wizytówka gminy

  Krystyna Piotrowska

  dodane 03.08.2015 17:36

  Zdecydowana większość gospodarstw w tej miejscowości utrzymuje się z uprawy papryki.

  Uroczystości w Potworowie rozpoczęły się Mszą św. w kościele pw. św. Doroty. – W miesiąc sierpień wpisujemy obchodzony po raz XXIII Dzień Papryki. To wydarzenie jest ważne dla wszystkich, którzy w trudzie pracują, by ich wysiłki przynosiły oczekiwane plony. Trud i troski tutejszych mieszkańców pragniemy złożyć na ołtarzu Pana podczas Najświętszej Ofiary – powiedział proboszcz ks. kan. Jan Gruszka. Eucharystię sprawował i homilię wygłosił bp Adam Odzimek.

  Druga część uroczystości odbywała się na stadionie sportowym. Do Potworowa przyjechali parlamentarzyści – Marzena Wróbel, Mirosław Maliszewski, Marek Suski i Dariusz Bąk, wicemarszałek Mazowsza Leszek Ruszczyk, samorządowcy na czele ze starostą przysuskim Marianem Niemirskim. Pierwszy do zgromadzonych zwrócił się Marek Klimek, wójt gminy Potworów. Przypomniał, że bezpieczeństwo człowieka to przede wszystkim bezpieczeństwo żywnościowe. Praca rolnika jest podstawą egzystencji ludzkiej. Niestety, wielu ludziom trudno docenić pracę rolnika.

  Później najlepsi rolnicy otrzymali szczególne podziękowania i dyplomy. Zaprezentowały się także stowarzyszenia kobiet z gminy Potworów. Panie zapraszały też do swoich stoisk, gdzie można było skosztować przygotowanych przez nie przysmaków.

  Na placu wystawowym stoiska ustawiło wiele firm promujących oferty maszyn, urządzeń, chemii rolniczej oraz zajmujących się nasiennictwem. Przy stoisku Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego można było porozmawiać z ekspertami w dziedzinie uprawy i ochrony papryki. Doradcy zgromadzili kolekcję ponad 50 odmian tego warzywa.

  Dzień Papryki zakończył się występami zaproszonych gości. Obok zespołów ludowych wystąpili m.in. Jan Pietrzak z programem kabaretowym, Don Vasyl Junior. Gwiazdą wieczoru był Enej. Oczywiście, były też niespodzianki dla najmłodszych.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół