• facebook
 • rss
 • Tornister Pełen Uśmiechów

  Marta Deka

  dodane 19.08.2015 20:36

  Do końca wakacji zostały tylko 2 tygodnie. Z myślą o potrzebujących dzieciach Caritas Diecezji Radomskiej kolejny raz organizuje akcję "Tornister Pełen Uśmiechów".

  - Wyprawki szkolne otrzymają dzieci z najbardziej potrzebujących rodzin z naszej diecezji. Chcemy, by i one mimo trudnej sytuacji finansowej rodziców mogły iść do szkoły z uśmiechem i nowymi przyborami szkolnymi - wyjaśnia Iwona Stępniewska, koordynator akcji.

  Zbiórki artykułów szkolnych przeprowadzone będą w najbliższy piątek i sobotę, 21 i 22 sierpnia, w radomskich hipermarketach - Do akcji włączyły się m.in. Real, E.Leclerc, Kaufland, Carrefour i Biedronka. Uczestniczą w niej również Parafialne Zespoły Caritas, które otrzymały od nas plecaki. Przekazują je wiernym, którzy po wypełnieniu przyborami szkolnymi, zwracają je do parafii. Takie tornistry "pełne uśmiechów" przekazane zostaną dzieciom w danej parafii - mówi I. Stępniewska.

  Najbardziej potrzebne są zeszyty, ale do koszyków wolontariuszy można też wkładać piórniki, ołówki, długopisy, kredki, farby, przybory kreślarskie. Jednym słowem wszystko to, co powinno się znaleźć w tornistrze ucznia.

  Wyprawki szkolne wydawane będą 27 sierpnia. Każda rodzina, która ma troje lub więcej dzieci oprócz wyprawek otrzyma również plecak szkolny.

  - Już dzisiaj chcemy podziękować wszystkim darczyńcom i wolontariuszom, którzy pomagają nam podczas tych zbiórek. W tym roku rozdamy ponad 600 wyprawek szkolnych najbardziej potrzebujących - mówi koordynatorka akcji.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół