• facebook
 • rss
 • Załóż rolki i daj się wkręcić w ŚDM!

  Marta Deka

  dodane 25.08.2015 18:16

  "Światowe Dni Młodzieży - wkręć się!" - pod takim hasłem odbędzie się 19 września w Radomiu Apel Młodych. Aby dowiedziało się o nim jak najwięcej młodych, organizowany jest promujący go pierwszy ŚDM-owy nightskating ulicami Radomia.

  Przejazd 1 września organizuje sekcja promocji ŚDM w naszej diecezji i grupa "Rolki Za Uśmiech". Na rolkach młodzi chcą promować Apel Młodych i Światowe Dni Młodzieży.

  - Spotykamy się o 19.30 przed katedrą. Trasa będzie liczyła około 6 km. Przejedziemy z placu przy katedrze ulicami: Sienkiewicza, Mickiewicza, Traugutta, Narutowicza, ks. Sedlaka, Planty, Chałubińskiego, Mariacką. Wrócimy do Narutowicza i przez ulice Podwalną i Wałową wyjedziemy do ul. Malczewskiego. Następnie ulicami Struga, Kelles-Krauza oraz Niedziałkowskiego miniemy Urząd Miasta, radomski deptak  i wrócimy przed katedrę ul. Słowackiego, 25 Czerwca i Sienkiewicza. Cały przejazd zakończy się Apelem Jasnogórskim. Prosimy też, by uczestnicy przejazdu założyli koszulki ŚDM (można je kupić w naszym Duszpasterstwie) lub koszulki w kolorach ŚDM 2016 – białe, żółte, niebieskie i czerwone. Wolontariuszy zapraszamy do wzięcia swoich niebieskich koszulek z radomskim logiem Emaus - mówi Otylia Brendel, koordynator sekcji promocji ŚDM.

  Wymagane są minimalne, podstawowe umiejętności jazdy. - Najważniejsze, żeby potrafić w miarę sprawnie zahamować. Przypominam o bezpieczeństwie - mile widziane kaski i ochraniacze. Przejazd będzie w tempie spacerowym. Będziemy dostosowywać tempo do tych, którzy są na samym końcu, by nam się nie rozciągał peleton - mówi Karol Michalczyk, inicjator akcji "Rolki Za Uśmiech".  

  Ks. Adrian Jakubiak, wikariusz z Szydłówka, zaprosił K. Michalczyka do parafii. - 30 sierpnia przy kościele po Mszy św. o godz. 17 będzie pokaz rolkarstwa połączony z warsztatami. Przyjedziemy do Radomia 1 września, aby promować Apel Młodych i ŚDM, bo to bardzo ważne wydarzenia. Chcemy, by jak najwięcej młodych skorzystało z nich.

  Więcej informacji na fanpage’u Światowy Dzień Młodzieży - Diecezja Radomska i fanpage’u  akcji "Rolki Za Uśmiech".

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół