• facebook
 • rss
 • Alfa Star ogłosiło upadłość

  ks. Zbigniew Niemirski

  dodane 29.08.2015 19:07

  Przyczyną upadku biura podróży jest utrata płynności finansowej.

  Działająca od lat firma realizowała umowy wypoczynkowe w Egipcie, Tunezji i Turcji. I tutaj, w związku z sytuacją w tych krajach, należy upatrywać kłopotów Alfy. Ale nie można wykluczyć, że problemy związane są także ze zmianą właściciela.

   W tej chwili poza granicami kraju przebywa ponad tysiąc klientów biura.

  Na stronie internetowej Alfa Star podaje komunikat:

  "Radom, 29 sierpnia 2015 roku.

  Alfa Star S.A. w związku z utratą płynności finansowej zmuszony jest do zaprzestania realizowania, jak i dalszej sprzedaży oferty turystycznej. Tym samym Alfa Star S.A. uprzejmie informuje, iż nie wykona obowiązków umownych z umów o świadczenie usług turystycznych. Uprzejmie informujemy, iż trwa uruchomienie procedury przewidzianej prawem (art. 5 ustawy o usługach turystycznych tekst jednolity Dz.U.2014.196 z dnia 2014.02.12) mającej na celu w szczególności zagwarantowanie powrotów Turystów do Kraju oraz umożliwienie im skutecznego wykonania innych przysługujących im praw, w tym prawa do zwrotu wszystkich wniesionych środków.

  W tym celu przedłożyliśmy stosowne oświadczenie, jak i dokumenty do Marszałka Województwa Mazowieckiego jako beneficjenta gwarancji z wystawienia Europäische Reiseversicherung AG Oddział w Polsce ul. Chmielna 101/102, 80-748 Gdańsk, który w dniu 12 stycznia 2015 r. wystawił gwarancję ubezpieczeniową na kwotę 20 000 000 PLN.

  We wszystkich sprawach związanych z niezrealizowanymi umowami o świadczenie usług turystycznych, powrotami do kraju, jak i w sprawie zwrotu środków za niezrealizowane świadczenia należy kontaktować się z Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego w Warszawie Departament Kultury, Promocji i Turystyki, ul. Okrzei 35, 03-715 Warszawa. Tel. 22 5979500".

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół