• facebook
 • rss
 • Mamy być rzecznikami Pana Boga

  Marta Deka

  dodane 30.08.2015 14:31

  Około 1000 młodych pielgrzymowało do sanktuarium MB Miłosierdzia w Skarżysku-Kamiennej, by wziąć udział w Powakacyjnym Dniu Wspólnoty Ruchu Światło-Życie i Liturgicznej Służby Ołtarza.

  - Pielgrzymujemy tutaj, żeby dziękować Matce Bożej za czas wakacji i letnich rekolekcji i by prosić o Boże błogosławieństwo na nowy rok formacyjny - mówi ks. Grzegorz Lipiec, moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie, i zachęca młodych, by działali w Ruchu: - Wiele firm reklamuje się, że mają tradycję, sprawdziły się na rynku. Myślę, że oaza też już się sprawdziła. Istnieje ponad 50 lat. Cieszy się wielką popularnością. Chcesz wyjść ze świata wirtualnego w świat realny, zapraszamy do oazy, do wspólnoty.

  Spotkanie rozpoczęło się od zawiązania wspólnoty. Konferencję wygłosił ks. Łukasz Tarnowski, misjonarz Krwi Chrystusa. Potem były spotkania w grupach. Mszy św. przewodniczył bp Henryk Tomasik.

  W homilii bp Piotr Turzyński zachęcał, by młodzi entuzjazm i radość z rekolekcji wakacyjnych przenieśli do codziennego życia. - Trzeba pamiętać, co się w moim życiu wydarzyło. Trzeba pamiętać, że Pan Bóg do mnie przyszedł i ciągle przychodzi, że ten sam Pan Bóg celebrowany na rekolekcjach wakacyjnych jest w kościele parafialnym i staje na ołtarzu, że ten sam Pan Bóg czytany w małej grupie przyszedł do nas w słowie Bożym i przychodzi, kiedy biorę Pismo Święte w swoim pokoju i je czytam, rozważam i medytuję. Trzeba pamiętać, że ten sam Pan Bóg, który był w tej wspaniałej wspólnocie rekolekcyjnej, jest także we wspólnocie parafialnej, pośród ludzi z mojej codzienności - mówił.

  Zachęcał młodych, by w swoich środowiskach świadczyli o Chrystusie, o tym, że chrześcijaństwo jest fascynujące, że Kościół jest żywy. - Dawanie świadectwa jest miłosierdziem względem tych ludzi, którzy Pana Boga może jeszcze nie spotkali. Nie spotkali świadków na swojej drodze, nie spotkali żywego Kościoła - tłumaczył.

  W homilii bp Piotr nawiązał również do Światowych Dni Młodzieży. - Przygotowujemy się do tego, aby przyjąć tu cały Kościół, Kościół młody. Trzeba, abyśmy dali świadectwo, że sami wierzymy. Wielu młodych jest do zagospodarowania. Trzeba świadczyć, mówić, wciągać do pracy. Trzeba modlić się, by te ŚDM były pięknym przeżyciem, sprawiły, że wielu młodych nawróci się, odkryje Pana Boga, zafascynuje się wiarą, chrześcijaństwem, Ewangelią - powiedział. - Pan Bóg chce naszej współpracy, chce naszego świadectwa. On posłużył się, aby przyjść do Maryi, Archaniołem Gabrielem. On Chce posługiwać się nami. My mamy być rzecznikami Boga pośród świata młodych, w naszej szkole, sąsiedztwie, pośród przyjaciół. Nie zamknijcie się tylko do swojej własnej grupy i tych młodych ludzi, których już znacie.

  W czasie Mszy św. Michał Zientarski, Karolina Kwiatkowska, Norbert Krzysztoszek, Karolina Sowa i Karolina Nowak otrzymali krzyże animatorskie, które są znakiem przyjęcia w całości charyzmatu Ruchu Światło-Życie. - Przyjęcie krzyża to duża odpowiedzialność, ponieważ to nas mobilizuje do dalszej pracy w Ruchu, do rozwijania się, do zgłębienia charyzmatu Ruchu i do jeszcze większego świadczenia - powiedziała K. Sowa.

  Dzień wspólnoty zakończyła agapa.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół