• facebook
 • rss
 • 2016 z maryjnym papieżem

  Marta Deka

  dodane 06.10.2015 11:25

  Już można kupić kalendarz diecezji radomskiej na 2016 rok. Od 15 lat wydaje go Fundusz im. bp. Jana Chrapka, działający przy diecezjalnej Caritas. - Wszystkim, którzy w nadchodzącym roku będą z jego pomocą odmierzać swój czas, życzymy, by każdy dzień wypełniony był dobrem, pokojem i wszelką radością - mówi Zbigniew Miazga z funduszu.

  Tegoroczny kalendarz poświęcony jest św. Janowi Pawłowi II jako papieżowi maryjnemu. Wskazuje na to już jego okładka. Znalazła się na niej mozaika - Mater Ecclesiae (Matka Kościoła), którą można oglądać na ścianie Pałacu Apostolskiego (plac św. Piotra) w Rzymie. Mozaikę poświęcił Jan Paweł II 8 grudnia 1981 roku w podziękowaniu Matce Bożej za ocalenie życia po zamachu.

  W kalendarzu znalazły się zdjęcia Jana Pawła II przy figurach i obrazach Maryi, które zostały zrobione podczas jego pielgrzymek do różnych krajów świata.

  Kalendarz można kupić w parafiach lub dwóch radomskich księgarniach - św. Kazimierza (ul. Malczewskiego 1) i Maryjackiej (ul. Sienkiewicza 13). Niezmiennie kosztuje 5 zł. Dochód przeznaczony będzie na program stypendialny, poprzez który fundusz wspomaga uzdolnione niepełnosprawne dzieci i młodzież. Do tej pory otoczył opieką ok. 50 młodych.

  - Kupno kalendarza może być praktycznym spełnieniem prośby św. Jana Pawła II o nową wyobraźnię miłosierdzia, tym bardziej ważnym w perspektywie zbliżającego się Roku Miłosierdzia - mówi Z. Miazga. - Chcę podziękować wszystkim, którzy nie tylko go kupują, ale i angażują się w rozprowadzanie - księżom i świeckim. Cieszymy się, że kalendarz zaistniał w świadomości wielu ludzi, jest oczekiwany i chętnie kupowany. Wszystkim, którzy w 2016 r. będą z jego pomocą odmierzać swój czas, życzymy, by każdy dzień wypełniony był dobrem, pokojem i wszelką radością.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół