• facebook
 • rss
 • Ojciec świętego

  kmg

  dodane 13.10.2015 19:23

  Festiwal Radom-Orońsko 2015 - z racji na Rok św. Jana Pawła II - poświęcony był papieżowi Polakowi i jego rodzicom.

  Ostatni z cyklu tych koncertów w naszej diecezji odbył się w kaplicy ośrodka „Emaus” koło Białobrzegów. Poświęcony był ojcu Jana Pawła II. Ten słowno-muzyczny koncert nosił tytuł „Modlitwa, która dotyka ojczyzny”. Recytowała Anna Drela, autorka scenariusza. Śpiewał Dominik Sutowicz, tenor, solista Opery Narodowej w Warszawie. Na organach zagrał Robert Grudzień, solista Filharmonii Lubelskiej.

  Słuchacze mogli „zobaczyć” Karola Wojtyłę seniora jako ojca, który miał wielki wpływ na ukształtowanie osobowości Jana Pawła II. Monodram Anny Dreli to także traktat o wychowaniu domowym w szacunku dla polskiej tradycji i kultury oraz modelowych relacjach ojca i syna.

  Scenariusz ukazuje dojrzałego wewnętrznie człowieka, żyjącego wiarą, oddanego rodzinie i szanującego ciężką, uczciwą pracę. Postać ojca przyszłego świętego ukazana jest na tle przełomowych wydarzeń historycznych tamtych czasów - odzyskania przez Polskę niepodległości, wojen światowych, wojny polsko-bolszewickiej 1920 r.

  - Rok 2015 został ogłoszony Rokiem Jana Pawła II. W tym czasie nie tylko wczytujemy się w poezję, homilie i encykliki papieża Polaka, ale także sięgamy głębiej, poznając jego rodziców - wyjaśnia Robert Grudzień, muzyk, kompozytor, a także twórca koncertów artystyczno-edukacyjnych.

    Anna Drela, historyk, jest autorką scenariusza poświęconego rodzicom św. Jana Pawła II
  Krystyna Piotrowska /Foto Gość
    Po koncercie Robert Grudzień zachęcał do poznawania historii miejsc, w których żyjemy i z których się wywodzimy
  Krystyna Piotrowska /Foto Gość

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół