• facebook
 • rss
 • Kolejowe obietnice i oczekiwania

  ks. Zbigniew Niemirski

  dodane 16.10.2015 19:28

  Linia kolejowa nr 8 łączy Radom z Warszawą. Korzystają z niej tysiące pasażerów. Obecnie odcinek 100 km pokonują w czasie 2,5 godz.

  Cała linia między Radomiem a Warszawą objęta jest albo toczącymi się pracami, albo pracami polegającymi na wyłonieniu wykonawcy.

  - PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły dwa ostatnie przetargi na modernizację linii kolejowej pomiędzy Warszawą a Radomiem - poinformowała goszcząca w swym rodzinnym mieście Maria Wasiak, minister infrastruktury i transportu, odwiedzając remontowany dworzec.

  - To wpisana w kampanię wyborczą Platformy Obywatelskiej reakcja na niedawną wizytę w Radomiu i podróż tą trasą przez Beatę Szydło - komentuje opozycja.

  - Ogłoszenie przetargu to dobry prognostyk, bo "Ósemka" miała pecha zarówno do wykonawców, jak i do uwarunkowań towarzyszących. Bardzo się cieszę, że udało się pod koniec tej perspektywy ustawić ten projekt na nowo. Teraz będzie on realizowany z twardo ustalonym harmonogramem - powiedziała Maria Wasiak.

  A ustalony harmonogram, według Marcina Mochockiego, członka zarządu PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., to zakończenie modernizacji połączenia Radom-Warszawa w drugiej połowie 2019 r. i zakończenie w grudniu br. remontu stacji kolejowej Radom.

  - Inwestycja na stacji Radom to standardowy przykład na to, jak zmienia się jakość polskiej kolei. Będą tu w pełni nowoczesne perony z małą architekturą i długą wiatą. Perony w pełni dostosowane do osób mających trudności z poruszaniem się czy posiadających duże bagaże. Stacja ma być gotowa w grudniu. Perony będą wyższe, wyposażone w wiaty i ławki, tak jak na peronie nr 3. Na stacji wymienionych zostanie 14 km torów, sieć trakcyjna oraz 38 rozjazdów, które są jednym z kluczowych elementów decydujących o bezpieczeństwie i płynności ruchu kolejowego. W grudniu zostanie oddane także przejście podziemne pod stacją, które na nowo połączy ze sobą dwie strony miasta. Będzie ono wyposażone w windy co ułatwi osobom niepełnosprawnym przejście na perony - zapewnia i wylicza M. Mochocki.

  Podczas konferencji prasowej na gotowym 3 peronie co rusz słychać było głos z megafonu informujący o podjeżdżającym zastępczym autobusie, który przewiezie pasażerów ze stacji Radom na stację Lesiów i przepraszający za utrudnienia.

  I tutaj pojawia się pierwsze "sprawdzam". Zgodnie z obietnicami, remont odcinka linii kolejowej ze stacji Radom do podradomskiego Lesiowa ma zakończyć się już 23 października.

    Minister infrastruktury i transportu odwiedziła remontowaną stację Radom
  ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół