• facebook
 • rss
 • Niech życzenia się ziszczą

  Krystyna Piotrowska

  dodane 17.10.2015 11:14

  „Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta” – napisał papież Polak.

  Publiczna Szkoła Podstawowa w Lubieni dziesięć lat temu otrzymała imię Jana Pawła II. Z tej okazji zaplanowano szkolne uroczystości, które rozpoczęły się Mszą św. w miejscowym kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego. Eucharystię sprawował proboszcz, ks. kan. Krzysztof Orzeł. Wierni modlili się o zdrowie, o błogosławieństwo Boże dla szkoły, jej pracowników i wychowanków.

  Podczas uroczystości w budynku szkolnym uczniowie zaprezentowali program słowno-muzyczny. Nad przygotowaniem części artystycznej czuwały nauczycielki Katarzyna Doroszyńska i Iwona Frolovs oraz katecheta Tomasz Sobański.

  Wcześniej do uczniów zwrócił się dyrektor placówki Sławomir Leśniewski. - Uczęszczacie do szkoły im. św. Jana Pawła II, jest to zaszczyt, chluba i wyzwanie. Odniosę się do słów ks. Krzysztofa Orła, że to zobowiązuje do tego, aby stawać się lepszym pod każdym względem. Przede wszystkim ucząc się coraz lepiej, zdobywając coraz lepsze wyniki. Mam nadzieję, że te gorące życzenia i nadzieje ziszczą się i kolejne roczniki, które ukończą naszą szkołę, będą zdobywały coraz lepsze rezultaty, będą trafiały do coraz lepszych szkół, niosąc wszędzie świadectwo szkoły, z której wyszły – mówił dyrektor.

    Obrazki ze św. Janem Pawłem II podarował obecnym proboszcz ks. kan. Krzysztof Orzeł. Obok jeden z gości Jerzy Wątroba, prezes zarządu Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach.
  Krystyna Piotrowska /Foto Gość
  Swoją wypowiedź podsumował cytatem patrona szkoły Jana Pawła II: „Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta”.

  Obok części artystycznej uczniowie prezentowali to, co wykonali w ramach zadań projektowych. Kolejne klasy miały wykonać m.in. rzeźbę patrona z dowolnego materiału, przygotować prezentację multimedialną zawierającą ciekawostki z życia Jana Pawła II, napisać rymowankę, zrobić plakat,czy rysunek papieża Polaka.

  Na zakończenie uroczystości proboszcz wręczył wszystkim obrazki z wizerunkiem św. Jana Pawła II. Na ich odwrocie znajduje się modlitwa do tego świętego.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół