• facebook
 • rss
 • Dzienny Dom Pobytu "Senior-Wigor" otwarty

  ks. Zbigniew Niemirski

  dodane 20.10.2015 15:17

  - Bardzo się cieszę, że seniorzy Ziemi Radomskiej będą mogli tu spędzać czas. Będziecie tu mieć opiekę, otrzymacie też ciepły posiłek, ale będzie też cała oferta kulturalno-edukacyjna. Radom ma szczególne miejsce w moim sercu, to tu zaczęłam swoją drogę polityczną - mówiła premier Ewa Kopacz, otwierając placówkę, która mieści się w centrum miasta przy ul. Rwańskiej 7.

  To pierwsza tego typu placówka w województwie mazowieckim. Seniorzy będą mogli skorzystać tu z całej gamy ofert, jak: taniec, gimnastyka, warsztaty krawieckie, ogrodnicze czy kulinarne.

  - Czekamy na seniorów, którzy do nas przyjdą. To oni powiedzą, czego chcą i zgodnie z ich oczekiwaniami będziemy wprowadzać nowe zajęcia - zapewnia Grażyna Jakubczyk, dyrektor Domu Pomocy Społecznej Rodziny Ziętalów i pełnomocnik prezydenta do tworzenia placówki „Senior-Wigor”.

  - Radom dziś dołącza do grona miast, gdzie zaczyna funkcjonować Dzienny Dom Pobytu "Senior-Wigor". Wielokrotnie deklarowaliśmy, że polityka senioralna będzie naszym sztandarowym działaniem. Mając wsparcie pani premier możemy powiedzieć, że nam się to udaje. Rozpoczynamy dobrą drogę jeżeli chodzi o politykę senioralną - mówił prezydent Radosław Witkowski.

  - Radom ma szczególne miejsce w moim sercu. Dzisiaj przyjechałam tutaj, aby otworzyć pierwszy na Mazowszu Dzienny Dom Pobytu "Senior-Wigor". Dom, który jeszcze kilka miesięcy temu był tylko wizją, dziś staje się faktem. Organizatorzy domu bardzo szybciutko potrafili przekuć tę wizję z papieru w czyn. Bo tacy jesteśmy, inni gadają - my robimy - powiedziała E. Kopacz. Premier zapowiedziała, że do końca roku powstanie 100 podobnych placówek w całym kraju oraz obiecała, że o seniorach będzie pamiętać nie tylko w kampanii wyborczej.

  Seniorzy, którzy chcą przychodzić do Domu Dziennego Pobytu "Senior Wigor", powinni wypełnić specjalny formularz zgłoszeniowy i deklarację uczestnictwa. Można je otrzymać w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Radomiu, przy ul. Limanowskiego 134, w Rejonach Pracy Socjalnej i w Dziennym Domu Pobytu "Senior-Wigor". Można też pobrać go ze strony internetowej Urzędu Miejskiego. Wysokość opłaty za pobyt w placówce będzie uzależniona od sytuacji materialnej danej osoby.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół