• facebook
 • rss
 • Jubileusz z papieżem Polakiem

  kp

  dodane 23.10.2015 13:29

  Do kościoła parafialnego w Sławnie wprowadzono relikwie św. Jana Pawła II. Uroczystości były połączone z jubileuszem 10. rocznicy nadania imienia Jana Pawła II Publicznej Szkole Podstawowej w Sławnie.

  Dla uczniów szkoły ten rok ma szczególne znaczenie. Mija 10 lat od nadania szkole imienia. Z tej okazji obchodzono Święto Szkoły. Zaplanowano je w dniu wprowadzenia relikwii św. Jana Pawła II do parafialnego kościoła pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

  Uroczystości rozpoczęły się Mszą św., którą odprawił proboszcz ks. kan. Adam Stępień. - Wsłuchując się w słowa homilii oraz patrząc na relikwie św. Jana Pawła II, mogliśmy poczuć duchową obecność patrona naszej szkoły - mówi Dorota Mochola, dyrektor szkoły.

  Po Mszy św. wszyscy przeszli pod pomnik papieża Polaka, gdzie złożono kwiaty i zapalono znicze. Następnie pochód, na którego czele szły delegacje ze sztandarami szkół noszących imię Jana Pawła II - z PSP w Sławnie, PSP w Sulejowie oraz Zespołu Szkół w Mroczkowie - oraz sztandarem Ochotniczej Straży Pożarnej udał się do szkoły.

  D. Mochola zwróciła się do uczniów: - Mam nadzieję, że postać wybitnego patrona jest bliska waszym sercom. Wiedza o Janie Pawle II, znajomość jego losów i dokonań rodzi szacunek do patrona, szacunek do szkoły noszącej jego imię, a poprzez to szacunek do wiedzy i nauki.

  Podczas akademii uczniowie zaprezentowali inscenizację słowno-muzyczną, w której przypomnieli najważniejsze chwile z życia Jana Pawła II. Uczniów przygotowały nauczycielki A. Mazur i J. Ambroziak.

  - Święto Szkoły w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Sławnie było tak wyjątkowe, jak jego główny bohater - św. Jan Paweł II. Kolejny raz można było się przekonać, że emocje związane z nim nie stygną, lecz powodują wzruszenie i skłaniają do refleksji. Jego idee i myśli są wiecznie żywe - cieszy się pani dyrektor.

    Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił ks. kan. Adam Stępień
  Archiwum szkoły

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół