• facebook
 • rss
 • Pomnik sumień

  kmg

  dodane 04.11.2015 13:46

  Jak poinformował Tadeusz Klepacz, dyrektor DPS w Starachowicach, kaplica, która istnieje na terenie domu od 30 lat, otrzymała patrona św. Jana Pawła II z inicjatywy kapelana ks. Jarosława Jędrzejewskiego i społeczności DPS.

  W uroczystościach nadania imienia św. Jana Pawła II kaplicy Domu Pomocy Społecznej w Starachowicach uczestniczyli zaproszeni goście oraz pracownicy i pensjonariusze ośrodka. Gościem szczególnie oczekiwanym był bp Piotr Turzyński, który przewodniczył uroczystościom i poświęcił kaplicę.

  Wizyta w DPS rozpoczęła się od odwiedzin u najbardziej chorych mieszkańców. Biskup wszystkich pobłogosławił i każdemu wręczył obrazek. Na stołówce domu mieszkańcy przedstawili montaż słowno-muzyczny o św. Janie Pawle II. – Bp Piotr ze wzruszeniem dziękował wszystkim za tak wspaniały występ. Wzruszeniom nie było końca – mówi kapelan ks. Jędrzejewski.

  W kaplicy razem z bp. Piotrem wizerunek św. Jana Pawła II odsłonili dyrektor Klepacz i ks. Jędrzejewski.

  Następnie biskup przewodniczył Mszy św. o św. Janie Pawle II. Współkoncelebransami byli: ks. prał. Marek Fituch, ks. kan. Henryk Wólczyński, ks. Robert Kryczka, ks. dziekan Marek Janas, ks. Andrzej Głogowski, proboszcz, i ks. Jędrzejewski. Na zakończenie uroczystości biskup pobłogosławił obecnych relikwiami św. Jana Pawła II, które następnie można było ucałować.

  Podczas oficjalnych uroczystości głos zabrała także przedstawicielka rady parafialnej, była kurator oświaty Barbara Romanowska. – Jestem przeszczęśliwa, że to dzisiejsze święto nadania imienia kaplicy stanie się pomnikiem sumień tych, którzy odeszli, a którzy na pewno modlą się za nas. Jestem zobowiązana ks. Janowi Wojtanowi, który rozpoczął pracę duchową w tym miejscu, jak również wspominam osobę, dziś dla mnie świętą, Jadwisię Węgrzecką, byłą dyrektor tego domu.

    Bp Piotr Turzyński odwiedził chorych mieszkańców DPS w ich pokojach
  Archiwum DPS
    Bp Piotr Turzyński poświęcił w kaplicy DPS wizerunek św. Jana Pawła II
  Archiwum DPS

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół