• facebook
 • rss
 • Duszpasterski poligon

  Krystyna Piotrowska

  dodane 22.11.2015 21:08

  Klerycy Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu w ramach Niedzieli Seminaryjnej wraz z wychowawcami udali się do parafii w dekanatach skarżyskim i sienneńskim, by wspólnie z wiernymi modlić się o powołania i za powołanych, a także przybliżyć formację seminaryjną.

  W kościele pw. św. Ludwika w Bliżynie z wiernymi modlili się ks. dr Paweł Gogacz, prefekt WSD w Radomiu, wraz z alumnami Hubertem Mrozem z IV roku i Radosławem Wąchockim z roku II.

  Południowej Eucharystii przewodniczył proboszcz ks. Stanisław Wlazło. W czasie tej Mszy św., obok spotkania z gośćmi z WSD, wspólnota parafialna przeżywała uroczyste włączenie do grona ministrantów 9 kandydatów oraz ustanowienia dwóch lektorów. Młodych ludzi do pełnienia tych posług przygotował wikariusz ks. Marcin Zieliński. Proboszcz, zwracając się do rodziców nowo przyjętych ministrantów i lektorów, mówił, że wychowanie synów to nie tylko zadanie leżące przed kapłanami, ale przede wszystkim przed rodzicami. - Jeśli ci młodzi ludzie będą widzieli rodziców w kościele, będą widzieli, jak spowiadają się i przystępują do Komunii św., to sami też wytrwają przy ołtarzu w służbie liturgicznej - tłumaczył. Prosił też o modlitwę w ich intencji, aby potrafili odczytać swoje powołanie.

  Homilię wygłosił ks. Gogacz, który przypomniał, że uroczystość Chrystusa Króla w naszej diecezji łączy się z Niedzielą Seminaryjną, która jest wielkim zaproszeniem do modlitwy w intencji nowych powołań do kapłaństwa i do zakonu. Jest też zaproszeniem do tego, by ogarnąć modlitwą Wyższe Seminarium Duchowne, kleryków, którzy tam przygotowują się do kapłaństwa, i księży, którzy pomagają im w przygotowaniu do tej posługi.

  Nawiązując do uroczystości Chrystusa Króla, prefekt powiedział, że królestwo Jezusa nie ma żadnych widzialnych granic. Tam, gdzie człowiek w swoich decyzjach opiera się o miłość, gdzie stara się wrzucić jak najwięcej dobroci w świat, gdzie za wszelką cenę poszukuje prawdy, tam jest królestwo Jezusa. Główny jego teren to ludzkie serca, które walczą o miłość, o dobroć, prawdę, sprawiedliwość.

  «« | « | 1 | 2 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół