• facebook
 • rss
 • Młodzi ogarną ŚDM

  Krystyna Piotrowska

  dodane 27.11.2015 00:19

  Pierwszy Konkurs Piosenki Religijnej "Wielbię Pana śpiewem, będę błogosławiony i miłosierdzia dostąpię" odbył się dzięki inicjatywie wikariusza ks. Adama Włodka i młodzieży skupionej z parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Jastrzębiu.

  - Chcemy razem z młodzieżą przez to muzyczne wydarzenie przygotować się do Światowych Dni Młodzieży oraz jak najwięcej osób przyciągnąć do parafialnej scholi - powiedział ks. Adam. Organizatorzy nie spodziewali się, że do konkursu zgłosi się aż 35 uczestników, a sala miejscowej remizy OSP, w której odbywały się konkursowe zmagania, wypełni się po brzegi. W konkursowym jury zasiedli: wójt Andrzej Bracha, Małgorzata Jasińska, nauczycielka z PSP, ks. Mariusz Wilk z radomskiego komitetu organizacyjnego ŚDM i Izabela Raban, przedstawiciel młodzieży.

  Uczestnicy musieli wykonać piosenkę o tematyce religijnej, a mieli do wyboru podkład muzyczny albo własny akompaniament.

  - Bardzo dużo serca włożyliśmy w przygotowanie tego konkursu. Jako parafialna schola zaśpiewaliśmy hymn ŚDM, bo za rok wszyscy będziemy go śpiewać - powiedziała Milena Matyszek, która scholę prowadzi. Zanim rozpoczęły się konkursowe zmagania, ks. Wilk podał zebranym garść informacji na temat spotkania młodych w Krakowie.   Ks. Mariusz Wilk opowiadał o przygotowaniach do ŚDM
  Archiwum parafii

  W kategorii szkół podstawowych przy akompaniamencie gitara, keyboard: I miejsce zajęła Aleksandra Stopa, II - Zuzia i Dominika Gołosz, III - Karina Czarnota. Kategoria szkół podstawowych śpiew z podkładem muzycznym: I miejsce - Małgosia Nogaj, II - Adrianna Minda, III - Alicja Rdzanek. Kategoria szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne: I miejsce - Joanna Kobel, II - Julia Mamla, III - Natalia Bielecka. Szczególne wyróżnienie przypadło Wiktorii Witkowskiej i Piotrowi Lendzionowi za wykonanie „Barki” na akordeonie.

  Wójt Bracha podkreślił: - Moje marzenie jest takie, żeby spotkanie w atmosferze piosenki religijnej odbywało się co roku, z coraz większym rozmachem. Teraz zaczynamy i przy okazji próbujemy rozpowszechniać ideę ŚDM. Chciałem podziękować wszystkim księżom za zorganizowanie tego konkursu. To promuje naszą gminę, łączy nas i buduje wspólnotę między nami. To jest bardzo ważne.

  A ks. Wilk podsumował: - To jest kolejna superokazja dla młodych ludzi, żeby mogli zobaczyć, że są bogaci, że mają supertalenty, że potrafią zrobić coś fajnego. Dzisiejsze wydarzenie pokazuje miejscowej społeczności, że ma utalentowaną młodzież, że wspólnie mogą zrobić coś dobrego - rodzice i gmina. Dla nas to o tyle ważne, że możemy uświadomić młodym, że stoi przed nimi jeszcze ciągle bardzo wielkie zadanie - przygotowywanie się do ŚDM. My nie musimy szukać gdzieś tam wolontariuszy, zawodowców, profesjonalistów. Mamy naszą piękną, wspaniałą młodzież, która - jak to mówią młodzi - „ogarnie tę rzeczywistość”.

    A to już finał i wspólna fotografia z laureatami konkursu
  Archiwum parafii

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół