Nowy numer 15/2024 Archiwum

Ruszają nieodpłatne chemioterapie

Zarząd Centrum Onkologii Ziemi Radomskiej informuje, że od 1 grudnia (najbliższy wtorek) rozpoczyna przyjęcia pacjentów z chorobami nowotworowymi.

Szczegółowe informacje dotyczące zapisów na wizyty w Radomskim Centrum Onkologii można uzyskać w rejestracji RCO, pod nr. tel. (48) 377 90 20 lub osobiście w siedzibie centrum przy ul. Uniwersyteckiej 6 w Radomiu.

Uruchomienie przyjęć pacjentów stało się możliwe dzięki zawarciu umowy z Mazowieckim Oddziałem Wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia na udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju "Leczenie szpitalne - Chemioterapia" w zakresie: chemioterapia w warunkach ambulatoryjnych z zakresem skojarzonym. - Oznacza to, że chorzy z Radomia i okolic mogą leczyć się w wymienionym zakresie nieodpłatnie, w ramach świadczeń gwarantowanych przez NFZ. Zakres świadczeń refundowanych obejmuje także: okresową ocenę skuteczności chemioterapii, ambulatoryjne porady lekarskie związane z chemioterapią oraz procedury podania leku zawierającego substancję czynną możliwą do stosowania w warunkach ambulatoryjnych - informuje Ewa Godlewska z Radomskiego Centrum Onkologii.

- To dla nas wyjątkowy dzień. Cieszymy się, że już teraz możemy zaoferować pacjentom część świadczeń onkologicznych za darmo. Jednocześnie bardzo dziękujemy dyrekcji MOW NFZ za zrozumienie potrzeb chorych z Radomia i okolic i przyznanie nam kontraktu na ww. świadczenia onkologiczne - mówi Marek Jutkiewicz, prezes Zarządu COZR.

Ośrodek ma nadzieję, że niebawem w RCO będzie można zaproponować pacjentom pełny pakiet świadczeń, począwszy od diagnostyki, aż po kompleksowe leczenie onkologiczne. W centrum leczone będą m.in.: nowotwory piersi (BCU), nowotwory przewodu pokarmowego, nowotwory głowy i szyi, nowotwory układu moczowego i prostaty, nowotwory narządów rodnych kobiecych, nowotwory płuc oraz nowotwory mózgu.

- Obecnie placówka dysponuje bazą 38 łóżek, ma dwie sale operacyjne i nowoczesną bazę diagnostyczną. Docelowo w Radomskim Centrum Onkologii będą funkcjonować trzy przyspieszacze liniowe oraz dwa aparaty do brachyterapii. Powstaną oddział chemioterapii, zakład medycyny nuklearnej, diagnostyka laboratoryjna wraz z histopatologią. Na bazie tych oddziałów utworzony zostanie Breast Cancer Unit, rozbudowana zostanie diagnostyka obrazowa, utworzone będzie szerokie zaplecze usługowe (m.in. apteka, sterylizatornia). Powstanie również hostel, który będzie pełnił funkcję centrum noclegowego dla chorych i ich rodzin - zapowiada E. Godlewska.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy