• facebook
 • rss
 • Trzeba profilować serce

  ks. Zbigniew Niemirski

  dodane 02.01.2016 18:09

  - Chcemy pozwolić, by Bóg profilował nasze serca, ale przy naszym zaangażowaniu - mówił w katedrze w Walencji bp Henryk Tomasik. Ordynariusz radomski, a zarazem przewodniczący Rady ds. Duszpasterstwa Młodzieży Konferencji Episkopatu Polski spotkał się z Polakami podczas 38. Europejskiego Spotkania Młodych wspólnoty z Taizé.

  Z diecezji radomskiej do 1,5 milionowej stolicy hiszpańskiej prowincji Walencja wyjechało 90 młodych. Pojechał z nimi ks. Mariusz Wilk, diecezjalny koordynator ŚDM. Po drodze zatrzymali się w Genui, gdzie gościli ich Włosi, którzy we wrześniu byli w Radomiu na Apelu Młodych. - To było radosne i bardzo gościnne przyjęcie - mówili ordynariuszowi już w Walencji. Bp Tomasik zaprosił swych młodych diecezjan do restauracji, gdzie przy kawie i herbacie rozmawiano o sprawach młodych i o przyszłorocznych Światowych Dniach Młodzieży. To było w sylwestra wieczorem, a wcześniej bp Tomasik przewodniczył Mszy św. w katedrze. - Niesamowite przeżycie. Najpierw modlitwa w kaplicy przed relikwią Świętego Graala, kielicha, którego miał użyć Pan Jezus podczas Ostatniej Wieczerzy, a potem Msza św. i kielich, wierna kopia Graala. Eucharystii przewodniczył bp Tomasik, on także mówił kazanie. Ponad 3 tys. młodych wypełniło świątynię i tyle gardeł z mocą śpiewało polskie kolędy - opowiada ks. Albert Warso, kapłan naszej diecezji, który towarzyszył ordynariuszowi w Walencji.

    Koncelebra w katedrze w Walencji
  Monika Rybczyńska
  "Ten rok, to jest rok kształtowania naszego serca, aby było podobne do Serca Pana Jezusa, Serca Matki Najświętszej. Serce musi być wyprofilowane. Ono musi być wyprofilowane, bo w przeciwnym wypadku sami się pogubimy. Chcemy pozwolić, by Bóg profilował nasze serca, ale przy naszym zaangażowaniu" - ten fragment kazania bp. Tomasika przypomnieli młodzi na facebookowym profilu Krajowego Duszpasterstwa Młodych.

  Były też dwa inne spotkania, oba z przełożonymi wspólnoty z Taizé na czele z br. Aloisem, przeorem. Oba dotyczyły udziału wspólnoty w przyszłorocznych Światowych Dni Młodzieży. - Razem z bp. Tomasikiem obecni byli liderzy krakowskiego komitetu ŚDM. Ekumeniczna wspólnota z Taizé chciałaby czynnie włączyć w przyszłoroczne spotkanie. Chcą modlić się z młodymi w miejscu, które znajdowałoby się możliwie blisko obozu koncentracyjnego Auschwitz - mówi ks. Warso.

    3 tys. młodych Polaków wypełniło barokową świątynię
  Monika Rybczyńska

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół