• facebook
 • rss
 • W kręgu poezji lwowskiej i kresowej

  kmg

  dodane 04.01.2016 21:39

  Organizatorzy konkursu wysoko ocenili jego poziom. Już zapraszają do udziału w kolejnym - za rok.

  W Publicznym Gimnazjum im. Orląt Lwowskich w Potworowie odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski „W kręgu poezji lwowskiej i kresowej”. To gimnazjum było również organizatorem tego wydarzenia. Honorowy patronat nad konkursem objęli: Bogusław Stańczuk - prezesa Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich oddział w Radomiu, Marian Niemirski - Starosta Powiatu Przysuskiego i Marek Klimek - Wójt Gminy Potworów.

  W konkursie wzięli udział uczniowie z Publicznego Gimnazjum w Wieniawie, Publiczngo Gimnazjum im. J. Kochanowskiego w Przytyku, Prywatnego Gimnazjum im. św. Królowej Jadwigi w Mariówce i Publicznego Gimnazjum im. Orląt Lwowskich w Potworowie.

  Uczestnikom konkursu przysłuchiwało się jury w składzie: Bogusław Stańczuk (przewodniczacy), Barbara Maciąg, nauczyciel konsultant Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Radomiu, Renata Strzałkowska, nauczyciel j. polskiego w Publicznej Szkole Podstawowej w Wirze oraz Aleksander Sawaryn z TMLiKPW oddz. w Radomiu.

  Jury pierwsze miejsce przyznało Aleksandrze Tomczyk, uczennica PG im. Orląt Lwowskich w Potworowie. Drugie miejsce przypadło Katarzynie Wieczorek, uczennica PG im. J. Kochanowskiego w Przytyku, a trzecie Aleksandrze Łochnickiej, uczennicy PG w Wieniawie.

  Przyznano także wyróżnienia, te otrzymali: Katarzyna Drabik, uczennica PG im. J. Kochanowskiego w Przytyku, Dominik Adamski z PG im. Orląt Lwowskich w Potworowie i

  Weronika Górska z PG im. Orląt Lwowskich w Potworowie.

  Laureaci oraz wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe i upominki rzeczowe. Ufundowali je: starosta powiatu w Przysusze, wójt gminy Potworów, PG im. Orląt Lwowskich w Potworowie, TMLiKPW oddz. w Radomiu, IPN Delegatura w Radomiu, Urząd Miasta Radom.

  Organizatorzy wysoko ocenili poziom konkursu i jednocześnie wyrazili wolę kontynuacji i rozwoju tego przedsięwzięcia.

    Uczestników konkursu oceniało w składzie (od lewej) Renata Strzałkowska, Barbara Maciąg, Bogusław Stańczuk
  Archiwum szkoły
    Krzysztof Wochniak, dyrektor PG im. Orląt Lwowskich w Potworowie, powitał uczestników konkursu
  Archiwum szkoły

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół