• facebook
 • rss
 • Światło w światłości świeci

  Krystyna Piotrowska

  dodane 22.01.2016 14:15

  Podopieczni radomskiego "Oratorium" zagrali w jasełkach dla swoich kolegów i koleżanek ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niesłyszących im. Marii Grzegorzewskiej.

  „Światło w światłości świeci” to niezwykłe jasełka, na które zaprosiły dzieci z Katolickiej Świetlicy Profilaktyczno-Wychowawczej „Oratorium”, prowadzonej przez Zgromadzenie Sióstr św. Michała Archanioła w Radomiu. Młodzi aktorzy, ubrani w stosowne kostiumy, zaprezentowali się w świetlicy „Oratorium” w pięknej scenografii przygotowanej przez plastyczkę panią Anię.

  - To przedstawienie odbiega od tradycyjnych przedstawień tego typu, gdyż opowiada nam o wydarzeniu z życia św. Franciszka z Asyżu, który jest pierwszym twórcą jasełek. Pierwszy akt opowiada o tym wydarzeniu. Rzecz dzieje się we włoskim miasteczku Greccio. W drugim akcie przenosimy się do Betlejem. W jasełkach niezwykłą rolę odgrywają zwierzęta, które występują w roli komentatorów. Tekst zawiera dużo humoru, ale także głębokich myśli - opowiada s. Sylwia Wiesława Kaźmierczak, dyrektor świetlicy.

  Reżyserem tego wydarzenia była Danuta Wąsik, wychowawczyni grupy średniaków. Pani Danuta ma doświadczenie, bo od 34 lat prowadzi kółko teatralne w szkole, w której uczy. - Robi to z pasją, chętnie i potrafi to robić - dodaje s. Sylwia.

  Pomoc w przygotowaniu dzieci do występu płynęła także od pozostałych wychowawców - s. Karoliny i pani Bożenki.

  Podopieczni „Oratorium” wystąpili dla swoich kolegów i koleżanek z sąsiedniego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niesłyszących im. Marii Grzegorzewskiej przy ul. Reja w Radomiu.

  W jasełkach występowało 34 dzieci z różnych grup wiekowych. Większość z nich już uczestniczyła w podobnych przedstawieniach. Ale były też dzieci z najmłodszych grup wiekowych, które na scenie stawiały swoje pierwsze kroki. A te z sercem odgrywały swoje role.

  - To były obszerne jasełka, bo trwające około godziny. To się rzadko zdarza, żeby przedstawienie było takie długie. Dlatego to też przedsięwzięcie bardzo duże. Do tego piękne kreacje dzieci, które występowały z zaangażowaniem. Z przyjemnością słuchało się ich dziecięcych głosów - powiedział ks. Mirosław Nowak, proboszcz parafii farnej.

  Proboszcz do „Oratorium” przyszedł z kolędą. Po przedstawieniu i krótkiej modlitwie w oratoryjnej kaplicy poświęcił tych, którzy z tego miejsca korzystają.

  Katolicka Świetlica Profilaktyczno–Wychowawcza „Oratorium” prowadzona przez Zgromadzenie Sióstr św. Michała Archanioła w Radomiu jest niepubliczną placówką opiekuńczo-wychowawczą wsparcia dziennego. Przeznaczona jest dla dzieci w wieku od 4 do 16 lat. Dzieci mogą tu korzystać z pomocy pedagoga, psychologa i terapeuty.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół