• facebook
 • rss
 • Międzypokoleniowe spotkanie

  Marta Deka

  dodane 22.01.2016 20:22

  Uczniowie PSP nr 33 w Radomiu odwiedzili dziś Dzienny Dom "Senior-WIGOR" przy ul. Rwańskiej 7. Wystawili tam program słowno-muzyczny nawiązujący do tradycji Bożego Narodzenia oraz Dnia Babci i Dziadka.

  Dzieci należą do zespołów Rytm i Moderato. Opiekują się nimi Alicja Rutkowska i Ewa Żaczek.

  - Z sukcesami bierzemy udział w licznych konkursach międzynarodowych, ogólnopolskich, czy międzyszkolnych. Dziś zostaliśmy zaproszeni, żeby specjalnie dla seniorów z okazji Dnia Babci i Dziadka wystąpić z programem artystycznym. Przygotowaliśmy kolędy i inne piosenki, tańce oraz specjalne wierszyki z okazji ich święta - mówi A. Rutkowska. - W szkole uczymy dzieci, że trzeba szanować ludzi starszych, pomagać im. Dla dzieci to, że się mogą pokazać, jest dużym wyróżnieniem, później  to procentuje w ich dalszym życiu - dodaje.

  - To, czego się nauczyły, co umieją, postanowiły państwu dać jako prezent na to wspaniałe wyjątkowe święto jakim jest Dzień Babci i Dziadka - powiedziała przed rozpoczęciem występów Dorota Kaflińska, dyrektor szkoły.

  Uczniowie recytowali okolicznościowe wierszyki, śpiewali piosenki i tańczyli. Zaprosili zgromadzonych do wspólnego kolędowania. Występ małych artystów bardzo wzruszył seniorów. Dziękowali, że uczniowie odwiedzili miejsce ich spotkań w tak wyjątkowym dla nich dniu. Na koniec obdarowali ich cukierkami.

  "Senior-WIGOR" to dom dziennego wsparcia seniorów powyżej 60. roku życia już nieaktywnych zawodowo. Tutaj mogą spędzić swój czas razem, a nie samotnie  w domach.

  - Bardzo lubią tańczyć i wszelakie zajęcia ruchowe. Prowadzimy kursy tańca, muzykoterapię. To są ich ulubione zajęcia, ale uwielbiają też ze sobą przebywać, usiąść przy kawie, herbacie, przy ciasteczku domowej roboty i zwyczajnie poplotkować. Relacje międzyludzkie są dla nich bardzo istotne. Wyrywają się z domu, gdzie często bywają sami, bo jeśli nawet mieszkają ze swoimi dziećmi, to oni są w tym czasie w pracy. Każda wizyta, jakiekolwiek zajęcia są dla nich  interesujące - mówi Aldona Metlerska, kierownik domu "Senior WIGOR".

  W każdy czwartek w okresie karnawału dla wszystkich mieszkańców Radomia powyżej 60. roku życia placówka przygotowała specjalną ofertę. - Mogą do nas przyjść na bezpłatne potańcówki. Organizujemy je od godz. 11 do 14. Przed nami jeszcze 2 czwartki karnawału - zaprasza A. Metlerska.

    Pamiątkowe zdjęcie seniorów, opiekunów i młodych artystów
  Marta Deka /Foto Gość

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół