• facebook
 • rss
 • Tak im w duszy gra

  Krystyna Piotrowska

  dodane 20.02.2016 19:46

  "15 autorów - 15 charakterów -15 jakże bardzo odmiennych w interpretacji malowanych przez nich dzieł i każdy z ogromnym bagażem doświadczeń artystycznych" - napisała Eleonora Diener-Czuba w przedmowie do katalogu „Plener Malarski - Ożarów 2015”.

  Ten wieczór w Radomskim Klubie Środowisk Twórczych i Galerii „Łaźnia” w Radomiu przy ul. Żeromskiego 56 należał do artystów plastyków i ich gości.

  Artyści przyjechali z różnych stron Polski, a zgromadził ich wernisaż wystawy poplenerowej.

  - Okazja do spotkania to te prace, które wiszą w galerii „Łaźnia”, które powstały na wyjątkowym plenerze. Od trzech lat wystawa poplenerowa jest organizowana w Radomiu. To dlatego, że jest taka siła sprawcza tego wydarzenia. Tą siłą jest Michał Budzisz, pracownik „Łaźni”, plastyk, radomska legenda, jeżeli chodzi o sztuki plastyczne - powiedziała Beata Drozdowska, dyrektor KŚTiG „Łaźnia”.

  M. Budzisz jest najstarszym stażem pracownikiem „Łaźni” (od 1993 roku). Od zawsze kojarzony z projektowaniem i wykonywaniem scenografii przeróżnych imprez miejskich oraz wystaw obrazujących dokonania przede wszystkim lokalnych środowisk. Zajmuje się również ilustracją książkową, plakatem i grafika reklamową.

  Budzisz, od kilku lat, razem z Dariuszem Stelmachem są ambasadorami środowiska radomskiego na ożarowskim plenerze. D. Stelmach jest członkiem ZPAP, Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich, Fotoklubu RP i Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego.

  Autor 24 wystaw indywidualnych , uczestnik kilkudziesięciu wystaw zbiorowych, plenerów malarskich i fotograficznych w kraju i za granicą. Prowadzi galerię Domu Kultury „Idalin” w Radomiu.

   Plener malarski w Ożarowie organizowany jest przez miejscowy Gminny Ośrodek Kultury im. A. Patkowskiego oraz Cement Ożarów Grupa Ożarów S.A.

  W plenerze uczestniczyło 15 artystów: Andrzej Białecki, Maria Bobrowska, Michał Budzisz, Eleonora Diener-Czuba, Jan Drewicz, Lucyna Gozdek, Danuta Grabowska, Andrzej Kozera, Józef Machała, Nela Nelip, Jacek Ożóg, Dariusz Stelmach, Patrycja Sus-Lutyńska, Iga Święcicka, Barbara Wierzgała i Marian Sus - komisarz pleneru.

  Jak mówią artyści, tam, na miejscu, spotykają się w twórczym klimacie gospodarstwa agroturystycznego państwa Sawickich w Nowem nad Wisłą, opodal Ożarowa.

  Motywem przewodnim wielu obrazów były okoliczne pejzaże, pełne kwiecistych łąk i urokliwej, wiejskiej zabudowy. Te zawieszone na ścianach galerii pozwoliły obecnym poczuć wspomnienie lata.

  Wśród gości tego wydarzenia był Sebastian Równy, dyrektor wydziału kultury UM w Radomiu.

    Królowały obrazy w kolorach lata
  Krystyna Piotrowska /Foto Gość
    Dariusz Stelmach (z lewej) i Józef Machała
  Krystyna Piotrowska /Foto Gość

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół