• facebook
 • rss
 • Kiedy znów zaczną latać?

  ks. Zbigniew Niemirski

  dodane 22.02.2016 13:07

  Według Kajetana Orła, rzecznika Portu Lotniczego Radom, zakończyły się już negocjacje z nowym przewoźnikiem, a siatkę połączeń wiosenno-letnich poznać mamy wkrótce. Jednakże dziś, 22 lutego, mają zostać wykonane dwie ostatnie operacje - przylot z Pragi i wylot z Radomia.

  W ostatnich dniach - jak informowała Ivetta Biały, rzecznik prasowy wojewody mazowieckiego - Zdzisław Sipiera zatwierdził projekt budowlany i udzielił zezwolenia na przebudowę części lotniska w Radomiu. - Decyzja obejmuje budowę dwóch płyt betonowych, drogi manewrowej, kanalizacji i oświetlenia przy ul. Lubelskiej 158 w Radomiu. Inwestor - Spółka Port Lotniczy Radom SA - złożył u wojewody jeszcze dwa wnioski związane z rozbudową lotniska, są one na etapie uzupełniania dokumentów. Wcześniej, 4 marca 2015 r., poprzedni wojewoda mazowiecki wydał pozwolenia na przebudowę drogi kołowania i miejsca postoju samolotów - informuje I. Biały.

  Mimo tej informacji, firma Czech Airlines oraz port Lotniczy Radom nie zdecydowały się na ewentualne przedłużenie współpracy nawiązanej w grudniu 2015 r. Wówczas podpisano umowę o lotach Praga-Radom-Praga właśnie do 22 lutego z opcją ewentualnego przedłużenia. Warto tu przypomnieć, że czeski przewoźnik pierwsze loty na tej trasie realizował w październiku 2015 r., ale zostały zawieszone po miesiącu.

  Mimo to, K. Orzeł informuje, że zakończyły się już negocjacje z nowym przewoźnikiem, a siatkę połączeń wiosenno-letnich poznać mamy wkrótce.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • Hydrus
   23.02.2016 15:46
   Osoby odpowiedzialne, za powstanie tego "portu lotniczego", powinny odpowiedzieć materialnie za marnowanie publicznych pieniędzy. Ciekawe skąd pochodzą pieniądze, na kolejne prace w tym "porcie lotniczym"? Kto i z jakich pieniędzy łoży na utrzymanie "Portu Lotniczego Radom". Jeżeli to są prywatne pieniądze, to wola tego, kto je wykłada. Jeżeli jednak publiczne, to osoby odpowiedzialne za to, powinny stracić swoje stanowiska i zwrócić, wszystkie, wydane na ten cel pieniądze.
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół