• facebook
 • rss
 • Złotówka na wagę rekordu Guinnessa

  Marta Deka

  dodane 08.03.2016 14:44

  Caritas Diecezji Radomskiej wraz z 11 diecezjalnymi Caritas będzie próbowała pobić rekord Guinnessa w układaniu kilometrów złotówek. Kampania "Kilometry Caritas" rozpocznie się w najbliższą sobotę 12 marca w radomskim Praktikerze.

  Bicie rekordu polega na zebraniu i ułożeniu jak najdłuższego ciągu stworzonego z monet o nominale 1 zł. Dotychczasowy rekord należy do austriackiej organizacji BG/BORG Kirchdorf an der Krems, która w 2011 r. ułożyła ciąg o długości 75,24 km, składający się z 4,5 mln jednocentówek.

  - Aby pobić rekord, diecezjalne Caritas muszą ułożyć minimum 75,25 km ciągu jednonominałowych monet, a więc zebrać ponad 3 mln 311 tys. monet o nominale 1 zł. Oczywiście, jest to bardzo duże wyzwanie, więc próba pobicia rekordu będzie odbywała się jednocześnie w 11 diecezjach podczas finału 29 maja 2016 r. - wyjaśnia Iwona Stępniewska, koordynatorka akcji.

  Pieniądze, które uda się zebrać podczas trwania kampanii, zostaną przeznaczone na wsparcie podopiecznych diecezjalnej Caritas, którzy znajdują się w trudnej sytuacji materialnej.

  - Zapraszamy wszystkich radomian do przyłączenia się do bicia rekordu, gdyż jest to również rywalizacja pomiędzy miastami biorącymi udział w kampanii. Zróbmy wszystko, by to Radom pobił rekord wśród innych miast. Musimy być najlepsi. Zachęcamy do współpracy parafialne oddziały Caritas i szkoły - mówi I. Stępniewska.

  Inauguracja kampanii w Radomiu odbędzie się 12 marca o 13.00 w Praktikerze przy ul. Grzecznarowskiego. Wtedy wolontariusze będą prowadzić kwestę.

  I. Stępniewska informuje, że w kampanię można włączyć się też poprzez ufundowanie poszczególnych odcinków przelewem na konto CDR. Przekazane 44 zł to 1 metr, 440 zł - 10 metrów, 4400 - 100 metrów, a 44000 - kilometr.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół