• facebook
 • rss
 • Ubiorą ubogich

  Marta Deka

  dodane 15.03.2016 12:42

  W ramach projektu "Body & Soul" - Ciało i dusza - wolontariusze ŚDM z diecezji radomskiej zrealizują w marcu kolejny uczynek miłosierdzia: "nagich przyodziać". Akcja przebiegać będzie pod hasłem: "Własnymi ciuchami nagich przyodziać".

  - Marcowy uczynek miłosierdzia będzie zachętą do ofiarowania niepotrzebnej odzieży w dobrym stanie osobom najbardziej potrzebującym - wyjaśnia Otylia Brendel z sekcji medialnej ŚDM diecezji radomskiej.

  Odzież można przynosić do Duszpasterstwa Akademickiego przy ul. Górniczej 2 w Radomiu w środę i czwartek, 16 i 17 marca, od 16.00 do 19.00. W sobotę 19 marca wolontariusze przejrzą ubrania, podzielą na kategorie i zapakują. Przed Wielkanocą odzież trafi do najbardziej potrzebujących.

  - Nie ma ograniczenia, jeżeli chodzi o rodzaj odzieży. Przyjmiemy zarówno damską, męską i dziecięcą - w każdym rozmiarze. Zależnie od liczby zebranych ubrań, będziemy mogli zdecydować, do jakich placówek zostaną one zawiezione - wyjaśnia Bartosz Sałaj, koordynator projektu.

  W rozwiezieniu paczek pomoże wolontariuszom radomska Straż Miejska.

  - Body & Soul Project 2016 to radomska odpowiedź na wezwanie papieża Franciszka do realizacji uczynków miłosierdzia. Przez 7 miesięcy 2016 roku wolontariusze ŚDM planują wypełnić uczynki co do ciała. W styczniu na radomskim dworcu rozdawali gorącą herbatę w ramach uczynku "spragnionych napoić", następnie w lutym zebrali kilkaset zrobionych przez siebie kanapek dla bezdomnych ("głodnych nakarmić") - przypomina Otylia .

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • az1997
   16.03.2016 01:29
   Cała ta akcja nazwana szumnie "Body & Soul" (zgodnie z modą, której ulega, jak widać, także Kościół ze szkodą dla języka polskiego) zaczyna niebezpiecznie skręcać w drogę prowadzącą już tylko do krainy absurdu. Najpierw te kanapki z wykaligrafowanymi na papierze śniadaniowym napisami w rodzaju: "Skosztujcie i zobaczcie jak dobry jest Pan!". A teraz ten pomysł z używaną odzieżą. Wygląda na to, że po zlikwidowaniu problemu głodu przyszedł czas na likwidację nagości. Aż boję się pomyśleć, co będzie, gdy przyjdzie czas na uczynek miłosierdzia związany z grzebaniem umarłych. Czyżby kaplica przedpogrzebowa przy Podwalnej miała przeżyć oblężenie, a później coś w rodzaju samodzielnego pochówku po eksporcie w asyście flag ŚDM-u? Przydałoby się więcej zdrowego rozsądku w tych wszystkich akcjach.
  • stumbras07zglossie
   20.03.2016 23:01
   Ok, mamy więc "body". A kiedy będzie "soul"? Czy aby na pewno wyrobimy się do lipca? Wszelkich koordynatorów projektu ("projectu") prosimy o większe zaangażowanie. Odwagi!
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół