• facebook
 • rss
 • Jesteśmy pośrednikami dobra

  Marta Deka

  dodane 02.04.2016 12:02

  II Niedziela Wielkanocna - Niedziela Miłosierdzia - jest patronalnym świętem Caritas. Rozpoczyna ona Tydzień Miłosierdzia, który w Kościele obchodzić będziemy po raz 72.

  Tym razem Tydzień Miłosierdzia przebiegał będzie pod hasłem "Miłosierni jak Ojciec".

  - Mamy być miłosierni jak Ojciec. W diecezji to miłosierdzie pokazujemy w bardzo konkretny sposób, bo przez 64 szkolne koła Caritas, w których mamy 550 aktywnych wolontariuszy, i 107 parafialnych zespołów Caritas, w których działa około 900 wolontariuszy. Niektóre z nich działają incydentalnie, wiele prowadzi świetlice, zajęcia wyrównawcze dla uczniów i organizuje wypoczynek dla dzieci. Za to dobro dziękuję - mówi ks. Robert Kowalski, dyrektor Caritas Diecezji Radomskiej.

  Tradycyjnie w Niedzielę Miłosierdzia w kościołach będą zbierane ofiary, które będą przeznaczone na dzieła miłosierdzia prowadzone przez Caritas w diecezji i w parafiach.

  Diecezjalna Caritas prowadzi kilkanaście dzieł i projektów wspierających osoby potrzebujące. Są to m.in. Świetlica Akademia Młodych Caritas Diecezji Radomskiej, Telefon Zaufania (pod numerem 800 311 800 udzielane są bezpłatne porady), Warsztaty Terapii Zajęciowej, Dom Matki i Dziecka, czy Zespół Domowej Opieki Hospicyjnej im. św. Józefa, w którym działa 11 wolontariuszy.

  Gdyby ktoś chciał do nich dołączyć, bądź zgłosić chorego z terenu Radomia, by hospicyjni wolontariusze pomogli w opiece nad nim, proszony jest o kontakt pod numerem telefonu 48 365 29 29. Niektóre z nich są dofinansowywane przez Gminę Miasta Radomia i powiat radomski.

  - Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim, którzy włączają się w jakiekolwiek działa miłosierdzia prowadzone przez nas. Caritas to nie tylko instytucja, osoby zatrudnione i wolontariusze, ale przede wszystkim darczyńcy. My jesteśmy tylko pośrednikami dobra, które wypływa z serca każdego człowieka. Za każdy gest dobra, który kierujecie państwo poprzez Caritas na rzecz osób potrzebujących, gorąco dziękuję. Bez was Caritas nie istnieje - przyznał ks. Kowalski.

  Ks. R. Kowalski, dziękując za dotychczasowe wsparcie i zaufanie, zwraca się z prośbą o przekazanie 1% dla Caritas - KRS 0000222733.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół