• facebook
 • rss
 • Z Kanady do Polski od rycerzy

  ks. Zbigniew Niemirski

  dodane 06.04.2016 13:32

  W dystrybucję zaangażowała się Caritas Diecezji Radomskiej. Dzięki Rycerzom Kolumba i Wheelchair Foundation z Kanady 280 wózków inwalidzkich trafiło do niepełnosprawnych.

  To kolejny efekt współpracy i zaangażowania Rycerzy Kolumba z Polski i zza Atlantyku. Jednakże po raz pierwszy była to współpraca z tym zakonem w Kanadzie. - W sprawie sprowadzania sprzętu pomagającego chorym i niepełnosprawnym współpracujemy od 10 lat, a więc od samego początku, gdy Rycerze Kolumba pojawili się w Polsce. Świadczenie miłosierdzia to pierwsze z zadań rycerzy. Do tej pory wspierali i wspierają nas nasi współbracia z USA, a teraz pojawiła się szansa na poszerzenie współpracy o Kanadę. Te 280 wózków, które trafiły teraz do Polski, to owoc prawie 10-letniej współpracy Rycerzy Kolumba właśnie w Kanadzie z tamtejszą Wheelchair Foundation. A na zakończenie akcji przekazywania tego transportu potrzebującym przyleciała do nas Christina Flessner, jej założycielka i szefowa - informuje Leszek Waksmundzki, konsultant Rady Najwyższej Rycerzy Kolumba ds. rozwoju.

    Stowarzyszenie "Budujemy Przystań" dziękuje założycielce Wheelchair Foundation za okazaną pomoc
  ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość
  - Nasza fundacja za główny cel stawia sobie pomoc osobom niepełnosprawnym. Przez 10 lat działalności przekazaliśmy niepełnosprawnym i chorym 40 tys. wózków. Niesiemy pomoc w Meksyku, na Ukrainie, w Afryce, a ostatnio także w Polsce. To piękny moment, gdy można zobaczyć uśmiech obdarowanych osób. Sama nie wiem, ile razy słyszałam wówczas słowa: „Niech cię Pan Bóg błogosławi”. Pytałam też wiele razy tych ludzi, dokąd pojadą najpierw. Niejednokrotnie słyszałam, że do kościoła, by podziękować Bogu za ten dar - mówi Ch. Flessner.

  Jeden z wózków otrzymała 8-letnia Klaudia, podopieczna Stowarzyszenia „Budujemy Przystań”. - Córka dopiero dwa lata temu zaczęła chodzić, a nadal ma z tym trudności. Dzięki temu wózkowi będziemy mogły wybierać się na dalsze spacery - cieszy się mama.

  Wizyta Christiny Flessner to okazja, by porozmawiać osobiście z obdarowanymi oraz by przyjrzeć się z bliska pracy radomskiej Caritas. - Wygląda na to, że nasza współpraca będzie się rozwijać i nabierze jeszcze większego rozmachu - mówi dyrektor ks. Robert Kowalski.

    8-letnia Klaudia i Christina Flessner - obie szczęśliwe. Cieszy się też mama dziewczynki. Stoją Rycerze Kolumba oraz pracownicy Caritas i Stowarzyszenia "Budujemy Przystań"
  ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół