• facebook
 • rss
 • Szczególny znak żywej pamięci

  Krystyna Piotrowska

  dodane 19.04.2016 17:45

  - W istotny sposób kreował i stymulował działania mające na celu wzmocnienie pozycji Radomia na społeczno-gospodarczej mapie kraju. Jemu Radom zawdzięcza między innymi Centrum Przetwarzania Danych Ministerstwa Finansów na Wośnikach - powiedział Radosław Witkowski.

  W holu głównym Urzędu Miejskiego w Radomiu została odsłonięta tablica pamiątkowa poświęcona radomianinowi Tadeuszowi Wydrze. To pierwsza tego typu tablica pamiątkowa, która została umieszczona w tym gmachu. Gospodarzem tej uroczystości był prezydent Radomia Radosław Witkowski wraz z komitetem organizacyjnym reprezentowanym przez Andrzeja Kosztowniaka, Jana Rejczaka i Kazimierza Wlazło

  Wśród gości, którzy uczestniczyli w tym wydarzeniu byli najbliżsi śp. T. Wydry - żona Małgorzata, synowie Bartłomiej i Robert wraz z małżonkami oraz wnuk Tadeusz - współpracownicy z różnych miast naszej ojczyzny, znajomi, przyjaciele, parlamentarzyści, władze miasta. Tablicę poświecił bp Henryk Tomasik. Odsłoniła ją Małgorzata Wydra.

  Życiorys T. Wydry przypomniał Paweł Oracz, jeden z inicjatorów tego wydarzenia. Głos zabrał także prezydent R. Witkowski, który tak uzasadnił potrzebę uhonorowania T. Wydry: - Stanowił wzór etycznego i profesjonalnego postępowania urzędnika Rzeczpospolitej Polskiej. Jako wysoki urzędnik instytucji centralnej cieszył się nieskazitelną opinią osoby niezwykle kompetentnej, przyczyniając się do ugruntowania i wzrostu autorytetu Służby Cywilnej oraz zaufania społecznego organów państwa. Za wybitne osiągnięcia w służbie państwu i społeczeństwu, za zasługi na rzecz społeczności lokalnej i pomoc potrzebującym, Prezydent RP Bronisław Komorowski pośmiertnie nadał mu Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski. T. Wydra należy do grona obywateli najbardziej zasłużonych dla rozwoju współczesnego miasta Radomia. W istotny sposób kreował i stymulował działania majce na celu wzmocnienie pozycji Radomia na społeczno-gospodarczej mapie kraju. Jemu Radom zawdzięcza między innymi Centrum Przetwarzania Danych Ministerstwa Finansów na Wośnikach. Był bogatą osobowością mającą wiele do zaoferowania w różnych dziedzinach życia. Był zaangażowany w życie społeczne i religijne miasta, regionu, diecezji radomskiej. Cechowała go umiejętność dialogu i szukania porozumienia ponad politycznymi podziałami. W mojej pamięci, jak zapewne każdego kto znał T. Wydrę, pozostał jako wybitny fachowiec, człowiek o wysokiej kulturze osobistej i pogodzie ducha. Jego dokonania, dobra sława w pełni zasługują na uhonorowanie – mówił prezydent.

  Po odsłonięciu i poświęceniu tablicy Jan Rejczak, wojewoda radomski (1990-1992), powiedział: - Trudno mi ukryć wzruszenie, ale jestem pewien, że nasza tu obecność i modlitwa jest poruszającym wyrazem wdzięczności za publiczną służbę dyrektora Wydry. Za jego dar obecności w życiu miasta i ojczyzny - to także szczególny znak naszej żywej o nim pamięci.

  Podczas tej podniosłej uroczystości zagrali młodzi akordeoniści - „Trio akordeonowe” - z Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu.

  «« | « | 1 | 2 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół