• facebook
 • rss
 • Klaudia, jesteśmy z Tobą!

  Marta Deka

  dodane 24.04.2016 19:20

  Ulicami Szydłowca przeszedł Marsz Życia. Mieszkańcy miasta i okolic zebrali się, by wesprzeć chorą Klaudię Kozieł. W marszu wzięła udział aktorka Ewa Błaszczyk.

  Klaudia ma 16 lat. Jest uczennicą Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Szydłowcu. Choruje od urodzenia. Ma przepuklinę mózgowo-rdzeniową, wodogłowie, jedną nerkę i tylko jedno wydolne płuco. Cierpi na astmę oskrzelową, ma duże trudności z oddychaniem i potrzebuje tlenoterapii.

  - Zorganizowaliśmy dla niej marsz, by jej pomóc i zapewnić rehabilitację, której nigdy nie miała. Poprzez ten marsz chcemy zachęcić lokalną społeczność, by nie była obojętna na życie i potrzeby innych. Klaudia jest nieśmiałą dziewczyną, ale uśmiechniętą. Bardzo się cieszy, że ktoś ją zauważył - mówi ks. Adrian Jakubiak, wikariusz w Szydłówku, katecheta Klaudii.

  W marszu uczestniczyła Ewa Błaszczyk, aktorka, założycielka, fundatorka i prezes organizacji pożytku publicznego "Akogo?", która wybudowała pierwszą w Polsce klinikę Budzik. Do tej pory w tej placówce ze śpiączki do naszego świata powróciło 26 dzieci. Organizacja zajmuje się utworzeniem Budzika dla dorosłych.

  Pani Ewa podziękowała, że tak dużo osób przyszło na marsz, by wspomóc chorą Klaudię. Powiedziała, że dobra energia zawsze wraca, może nie od tych osób, którym się pomogło, ale tak jakoś jest świat urządzony, że od innych się potem dostaje.

  - Bardzo się cieszę, że jest tak dużo ludzi. Myślę, że to bardzo Klaudię zbuduje psychicznie i że nazbieramy taką sumę pieniędzy, która poprawi jakość jej życia oraz jej siłę psychiczną. Klaudia, jesteśmy z tobą, bądź jasna, nie rezygnuj z marzeń, będzie lepiej - powiedziała.

  Przed występami lokalnych artystów i zaproszonych gwiazd na scenie ustawionej przy ratuszu Klaudia zaśpiewała piosenkę L. Cohena "Alleluja" i podziękowała zgromadzonym.

  - Chciałabym serdecznie podziękować wszystkim, którzy dzisiaj są tu ze mną. Dziękuję za wsparcie i pomoc finansową. W szczególności dziękuję ks. Adrianowi i pani dyrektor Ewie Świercz, którzy zainteresowali wszystkich moimi problemami i przygotowali tak wspaniałą imprezę. Dziękuję za przybycie pani Ewie Błaszczyk. Jest niezawodna, gdy trzeba nieść pomoc potrzebującym. Cieszę się, że zespoły Jagoda, Cassino i Champion zechciały wystąpić charytatywnie dla mnie i dla was. Wszystkim z całego serca dziękuję - mówiła Klaudia.

  Organizatorami imprezy byli Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży z Szydłówka i Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Szydłowcu.

  - Chcemy promować życie i potrzebę walki o nie. Chcemy pokazać, że każde życie jest ważne, niezależnie od tego, czy ktoś jest chory czy zdrowy, mały czy duży.  Dużo radości daje nam możliwość niesienia pomocy, dzięki której ktoś poczuje się lepiej i uśmiechnie choć na chwilę - powiedziała Karolina Górecka, prezes KSM, oddział Szydłówek.

  E. Świercz, dziękując wszystkim za obecność i wsparcie Klaudii, przywołała słowa patrona szkoły: "Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi".

    W marszu uczestniczyła Ewa Błaszczyk
  Marta Deka /Foto Gość

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół