• facebook
 • rss
 • Wszyscy jesteście zwycięzcami

  ks. Zbigniew Niemirski

  dodane 25.04.2016 22:58

  Mimo że w eliminacjach zagrały drużyny z różnych zakątków diecezji radomskiej, w każdej z trzech kategorii wiekowych (szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły średnie) wygrały drużyny z radomskich parafii.

  W sumie zagrało ponad 1000 ministrantów. Ta liczba cieszy ks. Tomasza Herca, diecezjalnego duszpasterza ministrantów: - Łącznie w eliminacjach rozegranych w kilku miejscach diecezji wzięły udział 103 drużyny, a w nich ponad 1000 ministrantów. Do Radomia, na finały, awansowało po 8 drużyn z każdej z trzech kategorii. Bardzo dziękuję dyrekcjom szkół, które udostępniły nam swoje sale sportowe. Jestem także wdzięczny wszystkim księżom i opiekunom drużyn, sędziom, służbie medycznej i każdemu, kto przyczynił się do organizacji i przebiegu turnieju za zaangażowanie i różnoraką pomoc. Dziękuję także bp. Henrykowi Tomasikowi i Radosławowi Witkowskiemu, prezydentowi Radomia, za patronat honorowy. Bp Tomasik przewodniczył Mszy św. w katedrze na rozpoczęcie finałów w Radomiu. Organizujemy te rozgrywki przede wszystkim po to, by formować ministrantów. Chcemy w tych chłopakach w różnym wieku, którzy na co dzień są ministrantami i lektorami, budzić ducha dobrej, chrześcijańskiej rywalizacji, ale też współpracy w zespole, we wspólnocie. Te zawody to też okazja, by ministranci się spotkali, poznali, ale też i policzyli, jak jest ich wielu.

  Nad dokumentacją wyników finałowych rozgrywek w kategorii szkoły średnie czuwały dziewczęta. - Lubimy piłkę nożną. Bywamy na meczach. O pomoc poprosił nas ks. Adam Włodek, wikariusz z parafii Jastrzębia, jeden z organizatorów mistrzostw - mówią licealistki Izabela Raban i Paulina Czarnota.

  Coroczne rozgrywki pokazują ciekawą ciągłość czasową. Okazuje się, że tegoroczni zwycięzcy w kategorii gimnazja to byli mistrzowie w kategorii szkoły podstawowe. Potem w finałach ogólnopolskich zajęli 3. miejsce. - Nasze zwycięstwo teraz to taka obrona tamtego tytułu już w wyższej kategorii wiekowej. Postaramy się nie zawieść podczas finałów ogólnopolskich. Jako ministranci nie tylko służymy do Mszy św., ale też jako koledzy i sportowcy razem trenujemy. Mamy w naszym gronie członków klubów piłkarskich. A w parafii naszą drużyną opiekuje się ks. Paweł Twardowski - mówi Kacper Kępka, kapitan drużyny z parafii pw. Zesłania Ducha Świętego w Radomiu.

  Podobne nadzieje na kolejny po kilku latach dobry start w finale ogólnopolskim ma ks. Karol Warchoł, opiekun zwycięzców w kategorii szkoły średnie z prowadzonej przez księży filipinów parafii pw. MB Królowej Świata. Ale ci zawodnicy i ich kibice mają jeszcze jeden cel. „Kamyk, jesteśmy z Tobą” - taki transparent zwiesili w hali, a przy nim koszulkę z numerem 4. - To koszulka Kamila, naszego ministranta i zawodnika. Kamil zapadł w śpiączkę, a obecnie bardzo powoli wraca do nas, leczony w klinice „Budzik”. Pojedziemy do niego i zawieziemy wywalczony w tym roku puchar - mówi ks. Warchoł.

  W gronie piłkarzy w kategorii szkoły średniej są ministranci grający w klubach. - Można ich bez trudu wyłuskać. Widać ich umiejętności, choć zapału do gry trudno odmówić komukolwiek z każdej z drużyn. W sumie bardzo dobrze sędziowało się te mecze. Wysoka kultura osobista. Jeśli zdarzył się faul, to były zaraz szybkie przeprosiny - mówi Tomasz Posuniak, sędzia z wydziału sędziowskiego z Radomia.

  - Wszystkim dziękujemy, bo wszyscy jesteście zwycięzcami. Drużynom, które będą reprezentować naszą diecezję na ogólnopolskich finałach w Rzeszowie, życzymy wygranych, bo to będą wygrane naszej diecezji - mówił na zakończenie mistrzostw ks. Herc.

  Wyniki

  Kategoria: szkoły podstawowe

  1. Parafia pw. św. Stefana w Radomiu (os. Idalin)

  2. Parafia pw. Narodzenia NMP w Szydłówku

  3. Parafia pw. Chrystusa Króla w Radomiu (os. Gołębiów I)

  Najlepszy zawodnik - Szymon Machnio (parafia pw. św. Stefana w Radomiu)

  Najlepszy bramkarz - Patryk Szyc (parafia pw. Chrystusa Króla w Radomiu)

  Najlepszy strzelec - Łukasz Machnio (parafia pw. św. Stefana w Radomiu)

  Kategoria: gimnazja

  1. Parafia pw. Zesłania Ducha Świętego w Radomiu (os. Janiszew)

  2. Parafia pw. Narodzenia NMP w Szydłówku

  3. Parafia pw. św. Józefa Robotnika w Goździe Starym

  Najlepszy zawodnik - Kacper Gregorczyk (parafia pw. Zesłania Ducha Świętego w Radomiu)

  Najlepszy bramkarz - Maciej Kołodziejczyk (Szydłówek)

  Najlepszy strzelec - Kacper Kaluga (Szydłówek)

  Kategoria: szkoły średnie

  1. Parafia pw. Matki Bożej Królowej Świata w Radomiu (księża filipini)

  2. Parafia pw. św. Jana Chrzciciela w Jastrzębiu

  3. Parafia pw. św. Stefana w Radomiu (os. Idalin)

  Najlepszy zawodnik - Paweł Walasik (Jastrząb)

  Najlepszy bramkarz - Mikołaj Kołodziejski (parafia księży filipinów)

  Najlepszy strzelec - Seweryn Rogalski (parafia pw. św. Stefana w Radomiu).

  Dwie drużyny z kategorii szkoły średnie otrzymały tzw. dziką kartę. Drużyny z parafii Jastrząb i św. Stefana w Radomiu pojadą na mistrzostwa do Rzeszowa.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół