• facebook
 • rss
 • Ludzie zarażeni pasją

  Krystyna Piotrowska

  dodane 26.04.2016 20:50

  Wolontariusze, a jest ich około 1300, skupieniu są w 40 szkolnych kołach wolontariatu.

  Wolontariusze, ich opiekunowie i goście, uczestniczyli w XVII Gali radomskiej edycji Samorządowego Konkursu „Ośmiu Wspaniałych” organizowanej przez Stowarzyszenie Centrum Młodzieży „Arka” w Radomiu we współpracy z Wydziałem Edukacji Urzędu Miasta Radomia. Uczestnicy gali spotkali się w Teatrze Powszechnym w Radomiu.

  Patronat honorowy nad uroczystością objął bp Henryk Tomasik i Radosław Witkowski, prezydent Radomia.

  Konkurs promuje pozytywne zachowania, działania, postawy dzieci i młodzieży oraz upowszechnia młodzieżowy wolontariat. Adresowany jest do młodych ludzi wyróżniających się nienaganną postawą w życiu codziennym - wysoką kulturą osobistą, brakiem nałogów, empatią, życzliwością, skutecznością społecznego, wzorcotwórczego działania.

  Kapituła konkursu wybiera 8 wspaniałych w dwóch kategoriach: „Mała Ósemeczka” (szkoły podstawowe) i „Duża Ósemka” (szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne). Wolontariusze, a jest ich około 1300, skupieniu są 40 szkolnych kołach wolontariatu.

  W kategorii młodszej zostało zgłoszonych 21 kandydatów. W kategorii szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych kandydatów było 17, w tym jeden szkolny klub wolontariatu.

  Uroczystość rozpoczęła się od bardzo dobrego występu szkolnej orkiestry dętej z Potworowa.

  Później słowo do zebranych powiedzieli ks. Andrzej Tuszyński, prezes Stowarzyszenia Centrum Młodzieży „Arka” oraz Ewa Kamińska, wiceprezes stowarzyszenia.

  Słowo do wspaniałych skierował też ks. bp Piotr Turzyński. - Wszyscy są wspaniali. Nie tylko ci wyróżnieni. Wszyscy, którzy czynią dobro są wspaniali. Gratuluję wam i dziękuję za to, że tyle inicjatyw, tyle niezwykłego i pięknego dobra jest w tylu ludziach. To nas buduje i pozwala nam jakoś spokojnie spoglądać w przyszłość - mówił biskup.

  Wszyscy wyróżnieni podczas gali otrzymali dyplomy, a w nagrodę pojadą we wrześniu na wycieczkę.

  Radom na eliminacjach ogólnopolskich reprezentowała będzie Agnieszka Kurpińska, uczennica I LO im. Mikołaja Kopernika w Radomiu.

  Taką informację o wyróżniającej się wolontariuszce przeczytali prowadzący galę - wspaniała z 2015 roku Klaudia Czerwonka i Michał Starnawski, wspaniały również z 2015 roku:

  - W wolontariacie działa od pięciu lat. Licealista, oazowiczka, scholanka. Obecnie pełni funkcję lidera Szkolnego Klubu. Z sukcesem zorganizowała kampanię informacyjną na terenie szkoły na temat wolontariatu. Jej dumą jest liczny i prężnie działający klub. Prowadzi fanpage na portalu społecznościowym Jest osobą energiczną, pełną zapału, ambitną i zawsze uśmiechniętą. Jako gimnazjalistka angażowała się w wolontariat akcyjny oraz pomoc w integracyjnych oddziałach przedszkolnych w formie indywidualnej opieki nad podopiecznymi oraz prowadzeniu zabaw, które uczą i bawią. Następnie jako licealista podjęła się opieki nad Stasiem i Klaudią, których rodzina doświadczała trudnego czasu po śmierci taty. Systematycznie pomaga w Radomskiej Orkiestrze Kameralnej. Ma predyspozycje na foundraisera. Z ogromnym zapałam i oddaniem organizuje pomoc finansową dla ośmiomiesięcznego Marcela , który ma chore serduszko. Zorganizowała zbiórki charytatywne w R.O.K, w czasie meczu Rosa Radom oraz bieg charytatywny „Wybiegaj serduszko” we współpracy ze Stowarzyszeniem „Biegiem Radom”. Współorganizuje wiele akcji na terenie szkoły: zbiórki, spotkania, zabawy integracyjno-edukacyjne dla podopiecznych. Uczestniczka akcji organizowanych przez „Arkę”, jak np. bale charytatywne, ferie. Wrażliwa, działająca z pasją.

  Na zakończenie tego wydarzenia kilka ludowych piosenek zaśpiewał zespół „Jedlińskie Raczki” z PG w Jedlińsku.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół