• facebook
 • rss
 • 3 godziny od papieża

  ks. Zbigniew Niemirski

  dodane 06.05.2016 12:40

  Biorąc pod uwagę fakt, że niektóre grupy mają zakwaterowanie nawet ponad 80 km od Krakowa, to, że nasi zamieszkają 14 km od miejsca Mszy św. z papieżem Franciszkiem, jest czymś godnym uznania organizatorów z diecezji radomskiej.

  - Chciałbym tylko zauważyć, że na Światowych Dniach Młodzieży w Kolonii szliśmy do ołtarza ponad 10 km. A w ogóle 10 km od centrum Krakowa będzie strefa bez samochodów - mówi bp Henryk Tomasik.

  Ordynariusz przewodniczył spotkaniu księży dziekanów i odpowiedzialnych z rejonów przygotowujących do Światowych Dni Młodzieży w diecezji radomskiej. Narada była też okazją poznania przez dziekanów niedawno otwartej siedziby Międzynarodowego Centrum Wolontariatu i pól aktywności prowadzonych przez wolontariuszy skupionych wokół Centrum Młodzieży „Arka”.

  - Miejscem pobytowym dla pielgrzymów z diecezji radomskiej będzie Pobiednik Wielki. To teren Aeroklubu Krakowskiego. Teren ma 130 ha i może pomieścić około 30 tys. osób. Będą przygotowane 10-osobowe wysokie namioty, prysznice i catering, za który będzie odpowiedzialna krakowska Caritas. Miejscowość leży 14 km od Brzegów, gdzie odbędzie się spotkanie z papieżem Franciszkiem - wyjaśniał ks. Mariusz Wilk, diecezjalny koordynator ŚDM naszej diecezji.

  - Czasu coraz mniej, stąd wiele spraw trzeba dopinać. Np. kwestia rejestracji uczestników. Musi być zamknięta do 15 maja, ponieważ kolej czeka na liczbę pasażerów, jaką zawiezie z Radomia i Skarżyska-Kamiennej do Krakowa, a potem znów do diecezji. Czekamy więc do 15 maja na liczbę ostateczną, także z zagranicy. Wiemy na przykład, że obok zgłoszonych grup mają się jeszcze zarejestrować u nas młodzi z Kongo - mówi ks. Marek Adamczyk, również diecezjalny koordynator ŚDM naszej diecezji.

  Zgłaszający się wybierają jeden z dwóch pakietów. Pakiet A, który kosztuje 648 zł, obejmuje podróż pociągiem 25 lipca i powrót 31 lipca, zakwaterowanie i pobyt na miejscu razem wyjazdami do odległego o 21 km Krakowa. Natomiast pakiet B kosztuje 435 zł. Obejmuje to samo, ale w krótszym czasie - wyjazd 28 lipca i powrót 1 sierpnia. - Światowe Dni Młodzieży to nie tylko spotkanie z papieżem. Ono jest ważnym momentem u końca tych dni. Natomiast wcześniej dzieje się bardzo dużo ważnych rzeczy - przypominał bp Tomasik.

  ŚDM, po Dniach w Diecezjach, przeniesie się 25 lipca (poniedziałek) do Krakowa. 26 lipca (wtorek) będzie Msza św. na rozpoczęcie. 27, 28 i 29 lipca (środa, czwartek i piątek) będą głoszone konferencje przez biskupów i odbędzie się Festiwal Młodych. W czwartek wieczorem przybędzie papież Franciszek. 29 lipca wieczorem - Droga Krzyżowa. 30 lipca (sobota) - pielgrzymka do Brzegów na miejsce czuwania i centralnej Eucharystii. Z soboty na niedzielę - czuwanie z ojcem świętym. 31 lipca (niedziela) - Msza św. pod przewodnictwem papieża Franciszka i ogłoszenie miejsca kolejnych Światowych Dni Młodzieży.

  Bp Henryk prosi o modlitwę za ŚDM. - Musimy być dobrze przygotowani, nie tylko logistycznie, ale przede wszystkim duchowo. O młodzież trzeba zawalczyć. Oni są przyszłością Kościoła - powiedział.

  Pod przewodnictwem ordynariusza odmówili popołudniową część modlitwy brewiarzowej   Zebrani modlili się także za ŚDM
  Pod przewodnictwem ordynariusza odmówili popołudniową część modlitwy brewiarzowej
  ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół