• facebook
 • rss
 • Będą w kościołach i na ulicach

  Marta Deka

  dodane 11.05.2016 14:40

  IV Tydzień Ewangelizacyjny rozpocznie się w radomskiej katedrze czuwaniem w wigilię Zesłania Ducha Świętego - w najbliższą sobotę o 20.30.

  - W centrum sobotniego spotkania w radomskiej katedrze, zatytułowanego "U Źródła królewskiej mocy", jest odkrywanie mocy sakramentu chrztu świętego. Gość specjalny Witek Wilk, znany polski ewangelizator, poprowadzi nas do odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych i przyjęcia na nowo mocy Ducha Świętego do codziennego życia, a przede wszystkim do świadectwa życiem. Ten akcent będzie przewijał się w całym tygodniu - mówi ks. Sławomir Płusa, duszpasterz grup nowej ewangelizacji.

  W niedzielę Zesłania Ducha Świętego pojawi się też tematyka rodzinna w ramach Marszu dla Życia i Rodziny. Jej podsumowaniem będzie koncert ewangelizacyjny zespołu ZaNim Uwielbienie.

  W ramach tegorocznego tygodnia pojawią się goście spoza diecezji i z zagranicy, jak np. Franciszek Kucharczak, felietonista "Gościa Niedzielnego", oraz pisarz, biblista i charyzmatyczny mówca o. Jose Maniparambil.

  Od piątku do niedzieli w "Kazimierzówce" (ul. Główna 16) Szkoła Nowej Ewangelizacji św. Dobrego Łotra poprowadzi kurs ewangelizacyjny "Nowe Życie". Szczegóły na: www.dobrylotr.pl.

  - Przeżywany co roku Tydzień Ewangelizacyjny służy odnowieniu osobistej więzi z Jezusem w sercach ochrzczonych, wierzących i niewierzących. Jest odpowiedzią na dar wiary i zachętą do obudzenia mocy chrześcijańskiego świadectwa. Dlatego też spotkania odbywają się nie tylko w kościołach, ale również i na ulicach, co jest realizacją postulatu papieża Franciszka, by wyjść z Dobrą Nowiną poza świątynie. Serdecznie zapraszam w imieniu wspólnot, ruchów i stowarzyszeń organizujących ten tydzień - mówi ks. Płusa.

  Program:

  Sobota 14 maja

  20.30 - katedra ONMP - wigilia Zesłania Ducha Świętego - czuwanie, gość specjalny - Witek Wilk (Otwock)

  ok. 22.30 - Msza św., bp Henryk Tomasik

  Niedziela 15 maja

  15.00 - kościół farny - Msza św., Marsz dla Życia i Rodziny

  18.30 - scena przed Urzędem Miasta (ul. Żeromskiego) - koncert ewangelizacyjny - Witek Wilk z zespołem ZaNim Uwielbienie

  Poniedziałek 16 maja

  19.00 - kościół MB Królowej Świata (ul. Grzybowska) - Msza św. z modlitwą o uzdrowienie - wspólnota Odnowy w Duchu Świętym "Effatha"

  Wtorek 17 maja

  18.00 - kościół św. Urszuli (ul. Szczecińska 83) - modlitwa uwielbienia i adoracja - gość specjalny: ks. Jarosław Bonarski (Warszawa)

  18.00 - katedra ONMP - Msza św. i modlitwa uwielbienia, ewangelizacja uliczna – SNE św. Dobrego Łotra

  Środa 18 maja

  19.00 - kościół św. Jadwigi (os. Akademickie) - Msza św. i modlitwa uwielbienia - Wspólnota Modlitwy i Ewangelizacji Duszpasterstwa Akademickiego

  Czwartek 19 maja

  18.30 - kino "Helios" - film "Bóg nie umarł 2". Koordynacja Rycerze Kolumba. Gość specjalny - Franciszek Kucharczak, dziennikarz "Gościa Niedzielnego".

  Piątek 20 maja

  17.30 - parafia św. Kazimierza, "Kazimierzówka" (ul. Główna 16) - Laboratorium wiary "Nowe Życie" - SNE św. Dobrego Łotra

  18.00 - parafia św. Kazimierza - Msza św. z homilią ewangelizacyjną - gość specjalny - o. Jose Maniparambil (Indie)

  Sobota 21 maja

  10.00 - Diecezjalny Dzień Skupienia Ruchu Rodzin Nazaretańskich, Starachowice, par. NSJ

  18.00 - katedra ONMP - "Syjon Młodych" - Wspólnota Chrystusa Zmartwychwstałego "Galilea"

  19.30 - kościół św. Stefana (Idalin) - Msza św. z modlitwą o uzdrowienie - Przymierze Rodzin "Mamre"

  Niedziela 22 maja

  20.00 - katedra ONMP – Msza św., przewodniczenie i homilia - bp Piotr Turzyński

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół