• facebook
 • rss
 • Patron bez tajemnic

  Krystyna Piotrowska

  dodane 14.05.2016 08:56

  O patronie szkoły św. Janie Pawle II wiedzą więcej niż ich szkolni koledzy.

  W Zespole Szkół Integracyjnych im. Jana Pawła II w Radomiu zakończył się XII Przegląd Twórczości Młodzieżowej „Pasterz i Ojciec”, związanej z patronem św. Janem Pawłem II.

  W konkursie udział wzięli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych. Konkurs przebiegał w dwóch etapach: szkolnym i międzyszkolnym. Szkoła mogła brać udział w dowolnie wybranych konkursach.

  Celem przeglądu jest uczczenie pamięci pontyfikatu Jana Pawła II, pogłębienie wiedzy o patronie i zapoznanie się z jego twórczością.

  -  Cieszymy się, że uczniowie szukają czegoś, co ma większą wartość niż to, co proponuje współczesny świat. Cieszę się, że tak wielu uczniów ze szkół radomskich i z okolic uczestniczy w tym konkursie. To napawa optymizmem na przyszłość, także na przyszłość Polski, na naszą przyszłość - powiedział Jan Rychlicki, dyrektor ZSI w Radomiu.

  Uczestników w etapie międzyszkolnym było 103 z 19 szkół. W ramach przeglądu odbyły się cztery konkursy: plastyczny, literacki, wiedzy o Janie Pawła II i konkurs recytatorski. Temat pracy plastycznej brzmiał: „Przyjaźnię się i pomagam innym jak Ojciec Święty Jan Paweł II”. - Papież Jan Paweł II był zawsze otwarty na drugiego człowieka, miał wielu przyjaciół, o których zawsze pamiętał, pisząc do nich listy, zapraszając na spotkania, ale także pomagał im w trudnych chwilach lub sytuacjach życiowych - wyjaśnia ideę konkursu dyrektor Rychlicki.

  W tym roku zwrócono uwagę na przyjaciół, ich ciepłe uśmiechy, wspólną zabawę, ale również i pomoc niesioną każdego dnia przez najdrobniejsze dobre uczynki.

  W Konkursie Recytatorskim każdy uczestnik zobowiązany był do recytowania jednego dowolnego utworu z twórczości Karola Wojtyły i jednego utworu o Janie Pawle II.

  Honorowym gościem tego wydarzenia był bp Henryk Tomasik i ks. kan. Czesław Wawrzyńczak, proboszcz miejscowej parafii pw. Chrystusa Dobrego Pasterza. To właśnie proboszcz od wielu lat jest fundatorem nagród książkowych dla laureatów. W tym roku społeczność szkoły wyróżniła swojego proboszcza dyplomem, do którego dołączone były serdeczne podziękowania za 12 lat dotychczasowej współpracy.

  Biskup podziękował za udział i zaangażowanie organizatorom konkursu, nauczycielom i wychowawcom oraz uczestnikom konkursu.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół