• facebook
 • rss
 • Pierwsza Droga Światła

  md

  dodane 16.05.2016 13:00

  W wigilię Zesłania Ducha Świętego w parafii pw. św. Doroty w Petrykozach (dekanat opoczyński) odbyło się czuwanie modlitewne. Zorganizowali je członkowie Domowego Kościoła z rejonu Opoczno.

  Na czuwanie przybyli księża, siostry zakonne, rodziny Domowego Kościoła rejonu Opoczno z kilku dekanatów, młodzież oazowa, rycerze Kolumba, wierni spoza parafii i parafianie. Zgromadzonych przywitał gospodarz miejsca proboszcz ks. Waldemar Gula.

  Liturgię darów Ducha Świętego poprowadził moderator Ruchu Światło-Życie rejonu Opoczno ks. Łukasz Białas.

  - Po raz pierwszy w parafii Petrykozy odbyła się Droga Światła inspirowana niedawno publikowanym w "Gościu Niedzielnym" tekstem ks. Tomasza Jaklewicza oraz wykorzystująca znajdujące się tam rozważania. Przewodniczył jej ks. Paweł Kaszuba. Droga Światła zakończyła się poprowadzonym uroczyście przez proboszcza odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych w 1050. rocznicę chrztu Polski - opowiada Paweł Kowalczyk z Domowego Kościoła.

  Centralną częścią czuwania była Msza św., podczas której homilię wygłosił ks. Przemysław Wójcik. - Po zakończeniu Eucharystii ks. Piotr Skowroński poprowadził modlitwy o wylanie darów Ducha Świętego, po których każdy z obecnych został indywidualnie pobłogosławiony przez nałożenie rąk przez kapłanów. Podczas wszystkich części naszego czuwania piękną muzyką i śpiewem asystował młodzieżowy zespół Filios Dei. Muzycy stworzyli odpowiedni klimat do modlitwy, uświetniając charakter czuwania - mówi P. Kowalczyk z Domowego Kościoła.

    Liturgię darów Ducha Świętego poprowadził ks. Łukasz Białas
  Archiwum parafii

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół