• facebook
 • rss
 • Ewangelizatorzy wyszli na ulice

  Marta Deka

  dodane 18.05.2016 14:28

  - W ewangelizacji najbardziej chodzi o to, aby dać impuls ludziom, by wiedzieli, że mogą się zwrócić do Jezusa - mówi ks. Sławomir Płusa, duszpasterz grup nowej ewangelizacji. W diecezji trwa IV Tydzień Ewangelizacyjny.

  Szkoła Nowej Ewangelizacji św. Dobrego Łotra przed kościołem garnizonowym prowadziła ewangelizację uliczną.

  - Ewangelizacja uliczna jest ważna, bo możemy spotkać ludzi, którzy tego dnia, a może w dłuższym okresie swojego życia z różnych powodów nie weszliby do kościoła. Jest też piękna, bo nie wiemy, co nas spotka, nie wiemy, kogo spotkamy. Może być piękna też dla tych, do których trafią ewangelizatorzy, do których trafi też słowo Boże, bo to słowo głosimy w różnej formie: krótkiego nauczania, świadectwa i uwielbienia - wyjaśnia ks. Płusa.

  Na radomskim deptaku przed kościołem garnizonowym ewangelizatorzy nauczali, dawali świadectwo i uwielbiali Pana Boga. Dodatkowo członkowie wspólnoty otaczali modlitwą wstawienniczą wszystkich, którzy o to prosili. Zapraszali ich do rozmowy i do tego, żeby otworzyli serca na przyjęcie Pana Jezusa, jeżeli tego jeszcze nie zrobili.

  - Część ludzi chętnie się zatrzymuje, część po prostu przechodzi. Pamiętam rozmowę z ubiegłego roku z kobietą, która była zaskoczona, że teraz może być omodlona. Dałem jej mój numer telefonu, bo była potrzeba, żeby ją prowadzić dalej. Po pewnym czasie zadzwoniła. Miała bardzo trudną sytuację. Dla mnie to był jeden z owoców tej ewangelizacji. Dzięki tamtemu spotkaniu, gdy pojawił się trudny moment w jej życiu, miała się do kogo zwrócić. Ale w ewangelizacji najbardziej chodzi o to, aby dać impuls ludziom, by wiedzieli, że mogą się zwrócić do Jezusa - wyjaśnia ks. Płusa.

  Program na kolejne dni Tygodnia Ewangelizacyjnego:

  Środa 18 maja

  19.00 - kościół św. Jadwigi (os. Akademickie) - Msza św. i modlitwa uwielbienia - Wspólnota Modlitwy i Ewangelizacji Duszpasterstwa Akademickiego

  Czwartek 19 maja

  18.30 - kino "Helios" - film "Bóg nie umarł 2". Koordynacja: Rycerze Kolumba. Gość specjalny - Franciszek Kucharczak, dziennikarz "Gościa Niedzielnego".

  Piątek 20 maja

  17.30 - parafia św. Kazimierza, "Kazimierzówka" (ul. Główna 16) - Laboratorium wiary "Nowe Życie" - SNE św. Dobrego Łotra

  18.00 - parafia św. Kazimierza - Msza św. z homilią ewangelizacyjną - gość specjalny - o. Jose Maniparambil (Indie)

  Sobota 21 maja

  10.00 - Diecezjalny Dzień Skupienia Ruchu Rodzin Nazaretańskich, Starachowice, par. NSJ

  18.00 - katedra ONMP - "Syjon Młodych" - Wspólnota Chrystusa Zmartwychwstałego "Galilea"

  19.30 - kościół św. Stefana (Idalin) - Msza św. z modlitwą o uzdrowienie - Przymierze Rodzin "Mamre"

  Niedziela 22 maja

  20.00 - katedra ONMP – Msza św., przewodniczenie i homilia - bp Piotr Turzyński

  Od piątku do niedzieli w "Kazimierzówce" (ul. Główna 16) Szkoła Nowej Ewangelizacji św. Dobrego Łotra poprowadzi kurs ewangelizacyjny "Nowe Życie". Szczegóły na: www.dobrylotr.pl.

    Uwielbiali Pana Boga również modlitwą flagowania
  Marta Deka /Foto Gość

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół