• facebook
 • rss
 • Tu rodzą się gwiazdy

  Krystyna Piotrowska

  dodane 20.05.2016 16:25

  - Życzę, aby ten festiwal i wyśpiewane teksty, kształtowały naszą wrażliwość, wiarę, ale i wrażliwość wobec drugiego człowieka - mówił bp Henryk Tomasik.

  Za nami 16. edycja Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Religijnej w Skaryszewie.

  Od tego roku festiwal zmienił jednak swoją nazwę. Teraz to: XXI wiek z Nową Piosenką „Rok Święty w piosence o miłosierdziu Bożym”. Jak powiedział Artur Janiak, niestrudzony dyrektor festiwalu, organizatorzy tego wydarzenia chcą, aby piosenki nawiązywały do tematu roku ogłaszanego przez papieża.

  - Będziemy promować też młode gwiazdy ze Skaryszewa i okolic, które kiedyś stawiały pierwsze kroki tu, na naszym festiwalu - powiedział A. Janiak.

  Sześć lat temu po raz pierwszy na scenie zaśpiewała Natalia Gryz. Teraz miała swój mały recital.

  Miejscowy kościół pw. św. Jakuba, gdzie odbywał się festiwal, wypełniony był publicznością.

  Bp Henryk Tomasik dziękował organizatorom za zaangażowanie, a uczestnikom za udział.

  - To moment, kiedy wyśpiewujemy bardzo ważne prawdy o Panu Bogu, o miłosierdziu, wyznajemy naszą wiarę, ale także zachęcamy się do tego, aby być lepszym człowiekiem. Życzę, aby ten festiwal i wyśpiewane teksty kształtowały naszą wrażliwość, wiarę, ale i wrażliwość wobec drugiego człowieka - mówił ordynariusz.

  Koncert poprowadziła popularna aktorka Aldona Orman. Grand Prix festiwalu jury przyznało Antonowi Vasiliev z Białorusi. Nagrody specjalne, których fundatorami byli goście festiwalu otrzymali: Leyla Radzimowa z Estonii, Barbara Dzbuk ze Skaryszewa, Marta Guzak z Modrzejowic.

  Nagrodę dyrektora festiwalu zdobyły Anna Stasińska z Poronina i Weronika Antoszak z Warszawy. Wspólny certyfikat skaryszewskiego festiwalu oraz festiwalu „Pod Skrzydłami Oriona” odbywającego się na Białorusi wraz zaproszeniem na ten festiwal otrzymała Idalia Orman-Borucka. Program „Ziarno” swoją nagrodę dedykował Aleksandrze Kulińskiej z z Odechowa.

  Gwiazdą festiwalu był Ivan Komarenko. Ivan będzie śpiewał dla papieża Franciszka podczas Światowych Dni Młodzieży. Podczas występu w Skaryszewie można było kupić jego płyty z piosenkami. Komarenko powiedział, że pieniądze z ich sprzedaży w całości przeznaczone będą na przyjazd młodzieży z Afryki na ŚDM do Krakowa. Piosenkarz chce razem z nimi zaśpiewać.

  Tradycyjnie podczas koncertu obecna była ekipa telewizyjnego "Ziarna". Relację z koncert będzie można oglądać 12 czerwca w TVP. Program o samym festiwalu i Skaryszewie pokaże telewizja Polonia.  

  Organizatorzy tego wydarzenia to: PSP w Skaryszewie, PSP w Modrzejowicach, parafia pw. św. Jakuba w Skaryszewie, Urząd Miasta i Gminy w Skaryszewie.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół