• facebook
 • rss
 • Bernardyni proszą o głosy

  Marta Deka

  dodane 24.05.2016 12:03

  Ojcowie bernardyni zachęcają do głosowania w budżecie obywatelskim na projekt oświetlenia ich kościoła i klasztoru przy ul. Żeromskiego 6/8 w Radomiu.

  - Zachęcam do udziału w budżecie obywatelskim i zagłosowanie na bardzo potrzebny projekt, który zakłada montaż kilku punktów świetlnych uwidaczniających piękno kościoła i klasztoru ojców bernardynów, zabytkowego obiektu gotyckiego z XV wieku. Kościół i klasztor jest pomnikiem kultury i dziedzictwa narodowego oraz jest ściśle związany z historią Radomia. Uczyńmy wszystko, aby ten zabytkowy obiekt można było podziwiać po zmroku. Liczę na wasze głosy i realizację potrzebnego projektu - mówi gwardianin o. Stanisław Górka.

  Projekt ojców bernardynów znalazł się w Obszarze I pozycja numer 3. Głosowanie na projekty trwa do 3 czerwca. Głos można oddać w stałych punktach: Referat Komunikacji Społecznej i Promocji Miasta (ul. Żeromskiego 53, pokój 104, 8.00-15.00), Biuro Obsługi Mieszkańca w UM (ul. Kilińskiego 30, pokój 19, 8.00-15.00), Biuro Rady Miejskiej (ul. Moniuszki 9, 8.00-15.00), Centrum Organizacji Pozarządowych (ul. Struga 1, 7.30-19.00) oraz podczas imprez miejskich. Głos można też oddać przez internet na stronie: www.konsultacje.radom.pl.

  Zespół klasztorny bernardynów w Radomiu jest jednym z najlepiej zachowanych kompleksów klasztornych w Polsce. Mnisi przybyli do miasta w 1468 r., aby podjąć się budowy kościoła i klasztoru z fundacji króla Kazimierza Jagiellończyka. Budowę ukończono około 1516 roku.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół