• facebook
 • rss
 • Benemerenti dla seminarium

  Krystyna Piotrowska

  dodane 25.05.2016 22:43

  - Otrzymujemy konkretną pomoc, której potrzebujemy. To dla dzieci pomoc wychowawcza. Szkoda, że to tylko jeden dzień w tygodniu - powiedziała s. Sylwia Kaźmierczak, dyrektor świetlicy.

  Alumni Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu współpracują z Katolicką Świetlicą Profilaktyczno-Wychowawczą „Oratorium” Zgromadzenia Sióstr św. Michała Archanioła niemal od początku jej istnienia.

  Ale najbardziej systematyczna współpraca, to ostatnie 10 lat. Jako wolontariusze, przez jeden dzień w tygodniu, wspierają kadrę wychowawczą placówki w jej zadaniach. Pomagają dzieciom w odrabianiu lekcji, prowadzą katechezę i modlitwę w kaplicy oraz w ciekawy sposób organizują im wolny czas. Uczestniczą w wakacyjnych wyjazdach dzieci oraz w organizowanych uroczystościach i świętach.

  - Nie było by tej współpracy, gdyby nie życzliwość i otwartość władz seminaryjnych, której doświadczamy od wielu lat - mówiła s. Karolina Steuer. Jak podkreśliła podopieczni placówki z niecierpliwością, co tydzień, wyczekują przybycia alumnów.

  Jubileuszowe uroczystości odbywały się na terenie świetlicy przy ul. Wernera 7.

  Po powitaniu licznie zgromadzonych gości s. Sylwia Kaźmierczak, dyrektor placówki, zaprosiła na przygotowany specjalnie na tę okazję przez podopiecznych "Oratorium" spektakl. Była to bajka „Księżniczka na ziarnku grochu”. Młodzi aktorzy spisali się świetnie, za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Reżyserem przedstawienia była Danuta Wąsik, wychowawczyni grupy średniaków. Pani Danuta od 34 lat prowadzi kółko teatralne w szkole, w której uczy. W przygotowaniu dzieci pomagali też inni wychowawcy.

  Później wszyscy zebrali się w miejscowej kaplicy na Mszy św., której przewodniczył bp Piotr Turzyński.

  Katolicka Świetlica Profilaktyczno-Wychowawcza „Oratorium” zwróciła się do Kapituły nagrody Benemerenti Zgromadzenia Księży i Sióstr Świętego Michała Archanioła z prośbą o przyznanie nagrody Benemerenti dla Alumnów Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu, za wieloletnią wolontaryjną pracę w świetlicy.

  Po Eucharystii nagrodę w imieniu kapituły medalowej na ręce ks. prał. Jarosława Wojtkuna, rektora WSD w Radomiu, przekazała s. Julia Szteliga, asystentka Przełożonej Generalnej.

    S. Sylwii Kaźmierczak alumni przekazali swoją wspólną fotografię
  Krystyna Piotrowska /Foto Gość

  «« | « | 1 | 2 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół