• facebook
 • rss
 • Czyste, zdrowe miasto

  Krystyna Piotrowska

  dodane 01.06.2016 21:55

  Festynowi "Radom - Czyste Miasto" towarzyszyła impreza integracyjno-prozdrowotna "Zdrowy Radom. Festyn Promocji Zdrowia".

  W Parku im. Tadeusza Kościuszki, w okolicach muszli koncertowej i na głównej alei, odbył się Wielki Festyn Proekologiczny „Radom - Czyste Miasto”. Data tego wydarzenia pokrywała się z Międzynarodowym Dniem Dziecka, dlatego organizatorzy przygotowali bardzo wiele atrakcji dla najmłodszych.

  Pokaz mody ekologicznej, zabawy z klaunami, „produkcja” ogromnych baniek mydlanych, dmuchane zjeżdżalnie, gry i zabawy sprawnościowe, malowanie twarzy - to tylko niektóre propozycje dla dzieci.

  Dorośli też się nie nudzili. Była na przykład loteria z cennymi nagrodami. Aby stać się posiadaczem m.in. roweru czy sprzętu gospodarstwa domowego lub wziąć udział w akcji „Kwiatki za odpadki”, trzeba było dostarczyć do wyznaczonych punktów surowce wtórne lub elektrośmieci.

  Przed festynem w radomskiej „Resursie” odbyło się Proekologiczne Forum Dzieci i Młodzieży. Później barwny, ekologiczny korowód przeszedł ulicami miasta.

  Organizatorzy eventu to: Radkom Sp. z o.o. oraz Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego w Radomiu.

  Festynowi „Radom - Czyste Miasto” towarzyszyła impreza integracyjno-prozdrowotna „Zdrowy Radom. Festyn Promocji Zdrowia”. Organizatorem tej imprezy było Stowarzyszenie „Środowisko Inicjatywa” . Ci, którzy skorzystali z zaproszenia organizatorów, mogli m.in. porozmawiać z lekarzami różnych specjalności.

  W pikniku uczestniczyły różne instytucje i organizacje, które wśród swoich zadań statutowych mają działania na rzecz zdrowia, jego ochrony, udzielanie pomocy w tym zakresie, przeciwdziałanie zagrożeniom współczesnego środowiska, działania na rzecz bezpieczeństwa i higieny pracy oraz szeroko rozumianej promocji zdrowia.

  Po raz pierwszy w tym wydarzeniu uczestniczyli specjaliści z Radomskiego Centrum Onkologii, którzy udzielali porad i konsultacji z zakresu chorób nowotworowych.

  Patronat honorowy nad imprezami objął Radosław Witkowski, prezydent Radomia.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół