• facebook
 • rss
 • Chłopiec z muszką i biedronki

  Krystyna Piotrowska

  dodane 02.06.2016 15:18

  Na stadionie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jedlińsku spotkały się przedszkolaki z publicznych i prywatnych przedszkoli z Bierwiec, Jedlińska, Owadowa i Wsoli.

  Towarzyszyli im nauczyciele i rodzice. Wielu z nich przyszło także z młodszymi pociechami. Wśród honorowych gości byli Kamil Dziewierz, wójt gminy Jedlińsk, i radna powiatu Teodozja Bień. Niewielki plac ośrodka zapełnił się kolorowym tłumem milusińskich. Każde z przedszkoli zadbało bowiem, aby ich podopieczni wyróżniali się strojem. Dlatego można było zobaczyć na przykład chłopca z czerwona muszką czy dziewczynki w czerwonych sukienkach ze skrzydłami w kropki. Honory gospodarzy pełniło Publiczne Przedszkole w Jedlińsku. Pomysłodawcą tej imprezy i głównym organizatorem była Teresa Walczak, dyrektor Publicznego Przedszkola w Jedlińsku.

  - Przedszkole to całe moje życie, to wszystkie moje marzenia realizowane w tej placówce. Dzieci mówią do mnie "ciociu", a ja jestem bardzo blisko nich. W dzisiejszym spotkaniu chodzi o integrację. Cieszymy się, że wychowanie przedszkolne kwitnie. Zadowoleni są rodzice i dzieci. To znaczy, że spełniamy ich oczekiwania - mówi T. Walczak. Jak dodała pani Teresa, która funkcję dyrektora pełni nieprzerwanie od 34 lat, wymyśliła takie spotkanie dla najmłodszych, żeby pokazać miejscowej władzy dzieci, które mieszkają w gminie. One chcą takich spotkań, bo to okazja do integracji i zabawy.

  Festyn dla dzieci rozpoczął się od pokazu straży pożarnej. Później było dużo muzyki i dobrej zabawy przeplatanej konkursami. Dla spragnionych był sok, a do tego ciasteczka. Podopieczni z każdego przedszkola prezentowali też swoje umiejętności aktorskie i wokalne.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół