• facebook
 • rss
 • Jak sól ziemi

  Krystyna Piotrowska

  dodane 08.06.2016 16:19

  Na hali sportowej Zespołu Szkół Budowlanych im. Kazimierza Wielkiego w Radomiu spotkali się wolontariusze ze Szkolnych Kół Caritas. Przyjechali z całej diecezji. Towarzyszyli im opiekunowie i katecheci.

  W diecezji radomskiej działają 64 Szkolne Koła Caritas, w których skupionych jest około 1800 wolontariuszy.

  - To spotkanie to święto dla wolontariuszy Szkolnych Kół Caritas. Przyjechało na nie około 500 młodych ludzi. To okazja do radości, ale i dziękczynienia za to, co robili przez cały rok szkolny. Jest za co i Panu Bogu, i tym młodym ludziom podziękować. Oni przez wolontariat i wychodzenie do świata, pokazują bliskość z drugim człowiekiem, chcą się otwierać. Tym samym uczą nas wrażliwości - powiedział ks. Robert Kowalski, dyrektor radomskiej Caritas.

  Witając młodych gości, ks. Robert powiedział, że dla świata są ewangelicznie tym światłem, którego nie chowa się pod korcem. Że stają się solą ziemi, która chroni nas od zepsucia.

  Na wolontariuszy czekało wiele niespodzianek. Na scenie grał zespół „Testymonium”. Animatorzy prowadzili ciekawe konkursy. Wolontariusze pokazywali też swoje talenty zarówno wokalne jak i recytatorskie. Oczywiście nie obyło się bez malowania twarzy.

  Nad porządkiem i bezpieczeństwem w czasie imprezy czuwali uczniowie z klasy mundurowej z XI LO im. S. Staszica w Radomiu. W ich szkole prężnie działa grupa wolontariuszy. Do budowlanki przyjechali ze swoim prefektem ks. Mariuszem Chamerskim. - Jest nas tu 35 osób. Przyjechaliśmy pomóc w przygotowaniu tego spotkania. Pilnujemy porządku, pomagamy przy rozdawaniu paczek - powiedział Mateusz Sinko, z klasy mundurowej II c.

  Spotkanie wolontariuszy, to też okazja do spotkania ich opiekunów, do rozmowy i wymiany doświadczeń.

  - Opiekunowie otrzymali podręcznik, wydany specjalnie dla opiekunów Szkolnych Kół Caritas. Są tam podpowiedzi, jak pracować z wolontariuszami, jak ich formować.

  Oczywiście, każdy może realizować swój własny program – powiedział ks. Damian Drabikowski, wicedyrektor radomskiej Caritas. - Serce rośnie, jeśli przyjeżdża tak duża grupa wolontariuszy. Miło patrzeć jak się bawią i cieszymy się, że z nami są – dodaje.

  Z Żarnowa z PG im. 25 Pułku Piechoty AK przyjechało 16 wolontariuszy pod opieką pedagog Beaty Dybalskiej. - Takie spotkanie to okazja do poznania się i do dobrej zabawy w grupie, którą łączy chęć bezinteresownego pomagania innym - zapewniają wolontariusze z Żarnowa.

  Wszyscy uczestnicy tego spotkania otrzymali paczki, a ich zawartość to miła niespodzianka.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół