• facebook
 • rss
 • "Objawienia fatimskie" na Janiszpolu

  Marta Deka

  dodane 13.06.2016 13:20

  Kościół pw. św. Pawła Apostoła w Radomiu (os. Janiszpol) jest ośrodkiem kultu Matki Bożej Fatimskiej. Każdego 13. dnia miesiąca są tam Mała i Duża Fatima.

  W radomskim kościele pw. św. Pawła Apostoła na Janiszpolu uczniowie PSP nr 20 pod opieką polonistki Katarzyny Derlety wystawili przedstawienie "Objawienia fatimskie". Dzieci wcieliły się w Łucję, Hiacyntę i Franciszka, którym w 1917 r. objawiła się Matka Boża. Byli też anioł i mieszkańcy wioski.

  - Od dłuższego czasu chodziłam z myślą przybliżenia dzieciom wydarzeń, które miały miejsce w Fatimie. Postanowiłam, że będzie to przedstawienie, ponieważ dzieci są nastawione na obraz - mówi Agnieszka Hołuj, pomysłodawczyni tego wydarzenia, z której inicjatywy w parafii powstała też akcja modlitewna "Różaniec za dzieci". Jedna z róż jest pod wezwaniem bł. Dzieci Fatimskich.

  Przedstawienie było również formą zachęty, by dzieci przychodziły na Małą Fatimę, która odbywa się każdego 13. dnia miesiąca o 17.30. - Mała Fatima to Różaniec prowadzony przez dzieci dla dzieci, wyświetlamy slajdy, są konkursy plastyczne, co miesiąc staramy się wprowadzać coś innego - wyjaśnia A. Hołuj.

  Nabożeństwo prowadzi jej córka Małgorzata, która w przedstawieniu wcieliła się w Matkę Bożą. - Czytam rozważania, zaczynam modlitwę różańcową i podaję mikrofon kolejnym dzieciom, żeby włączyły się w nabożeństwo - mówi Małgosia. Uważa, że takie modlitwy powinny być organizowane dla dzieci, żeby kształtowały swoją wiarę, bo dzięki temu wyrosną na mądrych i dobrych ludzi.

  - Mała Fatima w naszej parafii organizowana jest specjalnie dla dzieci z tej racji, że w Fatimie 99 lat temu Matka Boża objawiła się właśnie dzieciom. Zapraszam do udziału w niej też dzieci spoza naszej parafii. Dorosłych zapraszam na 19.00. Wtedy rozpoczyna się Duża Fatima. Jest Msza św., a po niej procesja - zachęca do udziału w nabożeństwach proboszcz ks. kan. Jerzy Szpytma.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół