• facebook
 • rss
 • Brylantowe siostry

  Krystyna Piotrowska

  dodane 14.06.2016 15:11

  - Dziękujemy za troskę o tych, którzy najbardziej potrzebują pomocy, za obecność w życiu wielu naszych parafii w całej diecezji - mówił bp Henryk Tomasik podczas jubileuszowej uroczystości.

  Siostry mieszkają i pracują w Radomiu od 75 lat. Z okazji tego brylantowego jubileuszu w radomskiej farze sprawowana była Eucharystia, której przewodniczył bp Henryk Tomasik.

  Historię, jaką zapisały siostry poprzez swoja obecność w tym mieście, przypomniała na początku Mszy św. s. Sylwia Kaźmierczak, przełożona radomskiej wspólnoty, dyrektor świetlicy „Oratorium”.

  Homilię wygłosił biskup. - Dzisiaj dziękujemy siostrom za te lata posługi w Radomiu i w innych ośrodkach, ale szczególnie tu, przy farze. Dziękujemy za to wielkie zatroskanie o dzieci, które wyjątkowo potrzebują pomocnej dłoni, dobrego serca, kierownictwa, współpracy. Panu Bogu dziękujemy za dar Zgromadzenia, za wiarę, która ma konkretne wymiary i jest przypieczętowana czynem. Do tego dziękczynienia dokładamy modlitwę błagalną o Boże błogosławieństwo, aby siostry mogły rozwijać swój charyzmat, by zgodnie z tym charyzmatem promieniowały wiarą, powściągliwością, pracą, wielką umiejętnością zdobywania nowych serc dla Chrystusa. Modlimy się także o nowe powołania zakonne, aby to dzieło założyciela ks. Bronisława Markiewicza i współzałożycielki służebnicy Bożej s. Anny Kaworek mogło być realizowane w każdej sytuacji tam, gdzie pan Bóg decyzją Kościoła pośle siostry - mówił ordynariusz.

  Na uroczystości jubileuszowe przyjechali goście z całej Polski. Wśród nich asystent generalny michalita ks. Ryszard Andrzejewski, przełożona generalna s. Natanela Bednarczyk, s. asystentka Julia Szteliga, siostry z zarządu zgromadzenia Maksymiliana Ciepała i Leonia Przybyło. Wiceprezydent Radomia Karol Semik przekazał s. S. Kaźmierczak list gratulacyjny od prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego.

  Po Eucharystii wszyscy przeszli do budynku, w którym mieszkają siostry i gdzie znajduje się prowadzona przez nie Katolicka Świetlica Profilaktyczno-Wychowawcza „Oratorium” Zgromadzenia Sióstr Św. Michała Archanioła.

  Tu zebrani mogli obejrzeć prezentację multimedialną dotycząca pobytu sióstr w Radomiu.

    Jubileuszowej Eucharystii w radomskiej farze przewodniczył bp Henryk Tomasik
  Krystyna Piotrowska /Foto Gość

   

  «« | « | 1 | 2 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół