• facebook
 • rss
 • Do Czarnej Madonny na rowerach i rolkach

  Marta Deka

  dodane 15.06.2016 16:14

  Akcja Katolicka już piąty raz organizuje rowerową pielgrzymkę na Jasną Górę. W tym roku po raz pierwszy razem z cyklistami na pątniczy szlak wyruszą rolkarze.

  Pielgrzymka rozpocznie się 6 lipca. W związku ze 1050. rocznicą chrztu Polski organizowana jest pod hasłem "Gdzie chrzest, tam nadzieja".

  - Po trzech dniach, po pokonaniu ok. 200 km, dołączymy do kilkudziesięciu grup pielgrzymów, którzy przybędą na Jasną Górę z wielu zakątków Polski w ramach XI Ogólnopolskiej Pielgrzymki Rowerowej na Jasną Górę. Pielgrzymowanie rowerowe rozwija się. W ubiegłym roku z naszej diecezji do Częstochowy w różnych terminach z różnych parafii pojechało kilkaset osób. Zachęcamy, by organizowano je na początku lipca, byśmy wszyscy spotkali się na Jasnej Górze i poczuli wspólnotę - mówi Jerzy Skórkiewicz, prezes Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej.

  Ze względu na Jubileusz Miłosierdzia pierwszy nocleg pielgrzymi będą mieli w Skarżysku-Kamiennej przy sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej. Drugą noc spędzą we Włoszczowej, gdzie jest sanktuarium Matki Bożej Opiekunki Rodzin.

  Trzeciego dnia dotrą już do Częstochowy. Tam będą uczestniczyć m.in. w Apelu Jasnogórskim. Program czwartego dnia jest jednocześnie programem ogólnopolskiej pielgrzymki.

  Rozważania w drodze będą dotyczyły trzech tematów: chrztu świętego, oblicza miłosierdzia oraz nauczania papieży podczas ŚDM. Każdy dzień będzie zawierał stałe elementy, tj. wspólne odpoczynki i posiłki, modlitwę poranną i wieczorną, Eucharystię, różaniec i koronkę do Bożego Miłosierdzia.

  Na pielgrzymkę wybiera się ks. Grzegorz Wójcik, diecezjalny asystent kościelny AK.

  - Pielgrzymka w odróżnieniu od rajdu rowerowego ma pobożny cel, chodzi o poprawienie swojego życia i pogłębienie życia religijnego. Zachęcamy wszystkich do pielgrzymowania z nami. Wystarczy mieć dobry rower, dużo chęci i minimalną sprawność fizyczną - powiedział.

  Zapisy i więcej informacji na www.ak.radom.pl.

  Po raz pierwszy do rowerzystów dołączą rolkarze. - Pojedziemy razem z pielgrzymką rowerową. Będziemy mieli wspólne noclegi, ale będziemy tworzyć odrębną grupę. W zeszłym roku uczestniczyłem w pielgrzymce z Warszawy do Częstochowy. Spodobało mi się, dlatego zorganizowałem radomską grupę. Mam nadzieję, że z czasem będziemy tworzyć coraz większą grupę i przyciągać do tego sportu coraz więcej osób - mówi Karol Michalczyk, który wraz ze znajomymi niemal każdą wolną chwilę spędza na rolkach.

  Więcej informacji i zapisy na Facebooku „Rolki Za Uśmiech”.

  Spotkanie organizacyjne odbędzie się 27 czerwca o 18.30 w domu parafialnym radomskiej parafii pw. św. Jana (ul. Rwańska 6).

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół