• facebook
 • rss
 • Odlotowa nagroda

  MD

  dodane 01.07.2016 16:21

  Siedmiu laureatów diecezjalnego etapu Konkursu Wiedzy Biblijnej organizowanego przez Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana" poleciało samolotem do Wrocławia.

  Wycieczka była nagrodą za zajęcie czołowych miejsc w diecezjalnym etapie konkursu. Uczniowie polecieli do Wrocławia z j ks. Jackiem Kucharskim,  przewodniczącym komisji konkursowe, katechetami i członkami stowarzyszenia dzięki życzliwości przewoźnika "Sprint Air".

  Zwiedzanie rozpoczęli od Panoramy Racławickiej. W Muzeum Narodowego podziwiali obrazy polskich malarzy, m.in. "Śluby Jana Kazimierza" Jana Matejki, a także sztukę śląską i europejską.

  - Mostem Pokoju przeszliśmy następnie na Ostrów Tumski, gdzie zwiedziliśmy kościół św. Idziego, najstarszą późnoromańską świątynię Wrocławia oraz kolegiatę Świętego Krzyża i św. Bartłomieja. Tutaj wysłuchaliśmy przygotowanego dla nas koncertu organowego i modliliśmy się w intencjach stowarzyszenia "Civitas Christiana", wszystkich uczestników konkursu oraz zbliżających się Światowych Dni Młodzieży – wylicza ks. Marcin Rogala, diecezjalny asystent stowarzyszenia.

  W dawnej Dziekani Katedralnej, gdzie obecnie mają swoją siedzibę Siostry Bożego Serca Jezusa, zjedli obiad. A siostra Teresa oprowadziła ich po wrocławskiej archikatedrze św. Jana Chrzciciela. Tam przeszli przez Jubileuszową Bramę Miłosierdzia. Panoramę Wrocławia podziwiali z katedralnej wieży widokowej.

  - Czekał już na nas samolot i powrotny rejs w chmurach do stolicy naszej diecezji. Jeszcze tylko pamiątkowe zdjęcie z pilotami, wspólne dziękczynienie Panu Bogu za szczęśliwe podróżowanie w kaplicy radomskiego portu lotniczego i powrót do domów - mówi ks. Rogala.

  Diecezjalny asystent dziękuje katechetom i młodzieży zaangażowanej w konkurs oraz tym wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu wycieczki.

  - Już dziś zapraszam młodzież szkół ponadgimnazjalnych naszej diecezji do udziału w Konkursie Biblijnym w przyszłym roku. Sięgnijcie po Pismo Święte (Edycja Świętego Pawła, 2011 r.) i wczytujcie się w Boże Słowo z Księgi Daniela i Apokalipsy św. Jana - to tekst źródłowy przyszłorocznego konkursu. Szczegółowe informacje znajdziecie na www.okwb.pl.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół