• facebook
 • rss
 • Pogrzeb abp. Z. Zimowskiego

  ks. Zbigniew Niemirski

  dodane 16.07.2016 14:15

  Uroczystości pogrzebowe abp. Zygmunta Zimowskiego rozpoczną się w niedzielę 17 lipca w Mędrzechowie (diecezja tarnowska). W katedrze radomskiej będą dwie Msze św. - w poniedziałek 18 lipca i we wtorek 19.00 lipca.

  Na uroczystości do Radomia zaprasza bp Henryk Tomasik, ordynariusz radomski:

  Czcigodni Księża, Drogie Osoby Życia Konsekrowanego, Drodzy Bracia i Siostry!

  12 lipca, około godziny 23.50 przeszedł do Domu Ojca Ksiądz Arcybiskup Zygmunt Zimowski, który w latach 2002-2009 pełnił urząd Biskupa Radomskiego i zachował tytuł Biskup Radomski - Senior. Aktualnie Ksiądz Arcybiskup pełnił urząd Przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Chorych i Służby Zdrowia.

  Serdecznie zapraszam na wspólną modlitwę za śp. Arcybiskupa Zygmunta Zimowskiego.

  Program uroczystości pogrzebowych:

  Poniedziałek, 18 lipca

  18.30 - Wprowadzenie Ciała Księdza Arcybiskupa do katedry radomskiej.

  19.00 - Msza Święta. Diecezjalne pożegnanie.

  Wtorek, 19 lipca

  11.00 - Katedra radomska. Msza Święta pogrzebowa z udziałem przedstawicieli Watykanu, Konferencji Episkopatu Polski i licznych gości. Po Mszy Świętej nastąpi złożenie Ciała Księdza Arcybiskupa pod kaplicą Matki Bożej Częstochowskiej (w katedrze).

  Serdecznie zapraszam

  Biskup Henryk Tomasik

  Uroczystości pogrzebowe w diecezji tarnowskiej odbędą się w niedzielę 17 lipca. W Mędrzechowie, rodzinnej parafii Zmarłego, o 15.00 sprawowana będzie Msza św. pod przewodnictwem abp. Józefa Kowalczyka. Następnie trumna z ciałem zostanie przewieziona do rodzinnej miejscowości w Kupieninie. Tam liturgii przewodniczył będzie metropolita częstochowski abp Wacław Depo.

  W Radomiu, jak informuje policja i straż miejska, podczas Mszy żałobnych, jak też w czasie je poprzedzającym, zamknięte będą ulice przy kościele katedralnym, stąd niemożliwe będzie parkowanie samochodów w jej pobliżu. Dla grup przyjeżdżających autokarami przygotowany będzie parking wzdłuż ul. Narutowicza w pobliżu hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Samochody osobowe będą mogły parkować na ulicach w sąsiedztwie katedry z pominięciem tych najbliższych, które będą zamknięte.

  Księża, którzy będą celebrować Msze św. w radomskiej katedrze, proszeni są do namiotu za katedrą, gdzie będzie urządzona zakrystia. We wtorek duchowni mogą także zostawić samochody przy seminarium. Stamtąd o 10.00 zostaną przewiezieni do katedry autobusami.

  Poniedziałkowe i wtorkowe uroczystości będzie transmitować Radio Plus Radom. Natomiast we wtorek bezpośrednią transmisję przeprowadzi także TVP 1.

    Zmiany i ograniczenia w ruchu w pobliżu katedry podczs uroczystości pogrzebowych abp. Z. Zimowskiego

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół