• facebook
 • rss
 • Słowa papieża Franciszka w praktyce

  Krystyna Piotrowska Krystyna Piotrowska

  dodane 09.08.2016 17:33

  - Dziękuję wszystkim, którzy podjęli tę decyzję, aby wyznać swoja wiarę i przeżyć rekolekcje w drodze - powiedział bp Henryk Tomasik.

  V kolumna - Opoczyńska - Pieszej Pielgrzymki Diecezji Radomskiej na Jasną Górę już w drodze. Po modlitwie w czasie Mszy św. w opoczyńskim kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego pielgrzymi wyruszyli do Jasnogórskiej Pani.

  Dzień wcześniej na pątniczy szlak wyruszyła grupa z Drzewicy. Po Mszy św. w Opocznie dołączyli do kolumny.

  Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił bp Henryk Tomasik. Z pielgrzymami modlił się także dyrektor pielgrzymki ks. Mirosław Kszczot.

  - Dziękuję wszystkim za podjęty trud przygotowania, tworzenia pielgrzymki. Za to, że wypełniacie w praktyce słowa papieża Franciszka. Wyruszacie w pielgrzymce wiary i miłosierdzia. Niech te rekolekcje w drodze będą dla was błogosławione - powiedział ks. M. Kszczot, zwracając się do pielgrzymów.

  Opoczyńską kolumnę prowadzi ks. Sławomir Ogorzałek. - Papież Franciszek mówił podczas ŚDM, żeby zejść z kanapy i założyć buty. To jest Kościół, który właśnie zakłada buty, zszedł z kanapy i chce wędrować. Rozpoczynamy 26. Pielgrzymkę Opoczyńską. W pięciu grupach będzie nas około 1000 osób. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego, że możemy wspólne pielgrzymować. Od kilkudziesięciu lat prezes Ceramiki Paradyż Stanisław Tępiński wykonuje okolicznościowe płytki, związane z naszą pielgrzymką. Tym razem płytka nawiązuje do Roku Miłosierdzia i 1050. rocznicy chrztu Polski - powiedział ks. Sławomir. Pamiątkowe płytki otrzymali ordynariusz, proboszcz ks. kan. Mieczysław Głogowski i ks. Mirosław Kszczot.

  Po Mszy św. była chwila na posilenie się przed podróżą. Na czele pielgrzymki niesiony był duży drewniany krzyż. Na początku trasy niosły go pielęgniarki.

  Swój własny krzyż i swoje intencje pielgrzymi zabrali w drogę. Młodzi najczęściej modlą się o pomyślne zdanie matury lub egzaminów.

  Karina Stępień już po raz 5 rusza w tę drogę. Będzie zdawać maturę w tym roku szkolnym. Razem z nią, z taką sama intencją idą koleżanki.

  Piotr Słowikowski, student, to pielgrzym grupy opoczyńskiej nr 2. - Jestem z Libiszowa, z parafii pw. św. Mikołaja. Idę piaty raz. Ciężko było mi podjąć decyzję, aby wyruszyć, ale jak zobaczyłem ŚDM, to mówię - muszę iść, chcę iść. Moje intencje - aby pomyślnie zdawać egzaminy.

  Wśród osób, które odprowadzały pielgrzymów był Marek Ksyta, dyrektor Szpitala Powiatowego w Opocznie. - Większość obsługi medycznej to pracownicy naszego szpitala, z czego bardzo się cieszę. Chodziłem na pielgrzymki. W tym roku na Jasną Górę wybieram się na rowerze. Wyjeżdżamy 14 sierpnia, a następnego dnia będziemy na miejscu i na głównych uroczystościach w Częstochowie - mówi dyrektor.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół