• facebook
 • rss
 • Pozostawił ważne znaki

  Krystyna Piotrowska Krystyna Piotrowska

  dodane 11.08.2016 22:49

  - Dzisiaj kierujemy do Pana Boga modlitwę błagalną, aby głoszona przez niego Ewangelia owocowała w sercach tych osób, które uczestniczyły we wspólnym uwielbieniu Pana Boga - mówił w homilii bp Henryk Tomasik.

  W radomskiej katedrze została odprawiona Msza św. w 30. dzień po śmierci abp. Zimowskiego. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił bp Tomasik. - Do dziękczynienia dzisiaj dołączamy modlitwę za śp. abp. Zygmunta. Natchniony autor Listu do Hebrajczyków zachęca: „Pamiętajcie o przełożonych, którzy głosili nam Boże słowo”. Pamiętamy, wspominając ten dzień, 30 dni od śmierci księdza arcybiskupa. Dzisiaj kierujemy do Pana Boga modlitwę błagalną, aby głoszona przez niego Ewangelia owocowała w sercach tych osób, które uczestniczyły we wspólnym uwielbieniu Pana Boga, we wspólnym realizowaniu zadań, które stają przed Kościołem radomskim - mówił biskup.

  Ordynariusz przypomniał także, że abp Zimowski pozostawił ważne znaki swojego duszpasterzowania w diecezji. Jednym z nich jest charytatywny dom duszpasterski o imieniu „Emaus”. To pokazuje bardzo ważne założenie, aby to wszystko, co się dzieje w tym domu, co dzieje się w diecezji, służyło rozpoznaniu Chrystusa. A Chrystusa najpełniej poznajemy w tajemnicy Eucharystii. Uczniowie idący do Emaus nie rozpoznali Pana Jezusa. Rozpoznali Go dopiero przy łamaniu chleba. - Wspólnie dziś modlimy się, by dla wszystkich uczniów Chrystusa Eucharystia była tym szczególnym doświadczeniem bliskości Pana. Aby Eucharystia była i światłem, i siłą do tego, aby przyjąć radykalizm ewangeliczny i stanąć po stronie Chrystusa - zaznaczył ordynariusz.

  Po Mszy św. bp Tomasik, kapłani i wierni stanęli przy grobie abp. Zimowskiego, aby wspólnie się pomodlić.

  Abp Zimowski zmarł 12 lipca w szpitalu w Dąbrowie Tarnowskiej. Został pochowany w radomskiej katedrze.

    Mszy św. w radomskiej katedrze przewodniczył bp Henryk Tomasik
  Krystyna Piotrowska /Foto Gość

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół