• facebook
 • rss
 • Zawierzyli się Matce Bożej

  Krystyna Piotrowska Krystyna Piotrowska

  dodane 19.09.2016 14:49

  Diecezjalna Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców do sanktuarium w Skarżysku-Kamiennej.

  Krajowy Duszpasterz Nauczycieli bp Piotr Turzyński oraz Duszpasterstwo Nauczycieli i Wychowawców Diecezji Radomskiej zaprosili na II Diecezjalną Pielgrzymkę do sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia w Skarżysku-Kamiennej wszystkich nauczycieli, wychowawców, pracowników oświaty, a także pracowników naukowych wyższych uczelni. Pielgrzymka była okazją do tego, by wspólnie, jako ta grupa zawodowa, która w szczególny sposób odpowiedzialna jest za wychowanie młodego pokolenia, prosić Pana Boga przez wstawiennictwo Matki Bożej o błogosławieństwo na progu rozpoczynającego się roku pracy.

  Konferencję „Nauczyciel przewodnikiem w świecie aksjologicznego chaosu” dla zebranych wygłosił ks. dr Andrzej Jędrzejewski.

  - Prelegent zwrócił uwagę na liczne niebezpieczeństwa i zagrożenia, na jakie we współczesnym świecie narażeni są młodzi ludzie, a które to zagrożenia płyną z rozmycia fundamentalnych wartości. Ukazał również, jak ważną rolę w odkrywaniu przez wychowanków prawdziwie humanistycznych wartości odgrywa nauczyciel - powiedział ks. Wojciech Wojtyła, diecezjalny duszpasterz nauczycieli i wychowawców.

  Ważnymi punktami spotkania były wspólna modlitwa różańcowa oraz indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu. Centralnym wydarzeniem pielgrzymki była Msza św. w kaplicy Cudownego Obrazu pod przewodnictwem bp. Turzyńskiego. W homilii hierarcha zachęcał obecnych, by w swoich środowiskach pracy byli tymi, którzy dają świadectwo przywiązania do chrześcijańskich wartości i ideałów mających źródło w nauce Jezusa Chrystusa - najlepszego Nauczyciela.

  - Kolejna pielgrzymka nauczycieli i wychowawców naszej diecezji do sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia za rok - zaprasza ks. Wojciech.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół